Internauci wywalczyli nagrodę dla Gminy Jabłonna

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych zorganizowała uroczystą galę konkursu „Lider Zmian Województwa Mazowieckiego 2019”, podczas której wyróżniła 49 inicjatyw dofinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Dzięki głosom internautów z terenu gm. Jabłonna, na tej liście znalazł się także jabłonowski samorząd. Można by rzec, w mieszkańcach siła!

Nasza gmina zgłosiła się do startu w kategorii „Lider Zmian Nagroda Internautów – Świat wokół nas” z projektem „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Jabłonna”.

Zwycięzcą kategorii okazała się Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie za realizację projektu „Remont i przebudowa ewangelicko-augsburskiego kościoła Świętej Trójcy w Warszawie – etap I”. Jednakże organizatorzy wręczyli wyróżnienia, które przypadły Miastu Ostrów Mazowiecka za realizację projektu „Ochrona zabytkowego budynku „Jatek” w Ostrowi Mazowieckiej i nadanie mu nowych funkcji kulturalnych” oraz naszej gminie.

Wyróżnienie w trakcie uroczystej gali odebrał wójt Jarosław Chodorski. W tym miejscu warto docenić postawę mieszkańców gm. Jabłonna, którzy – pisząc wprost – wywalczyli wyróżnienie, oddając głosy na projekt zgłoszony przez Gminę Jabłonna.

Przypomnijmy, że w ramach projektu przeprowadzona została termomodernizacja 4 budynków znajdujących się na terenie naszej gminy: Publicznego Gimnazjum w Chotomowie, Przedszkola Gminnego w Jabłonnie, Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie i Filii Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Skierdach.

Konkurs odbył się pod patronatem marszałka woj. Mazowieckiego Adama Struzika.

Fot. Gmina Jabłonna