Integracja samorządowców w Mikołajkach. Rozmawiali o budżecie bez skarbnika

W połowie października wójt, wicewójt oraz radni wybrali się na integrację do Mikołajek. – Pan Wójt przy okazji złożył podziękowanie za frekwencję mimo istniejącej sytuacji pandemicznej – czytamy w protokole z sesji Rady Gminy. Mimo że uczestnicy wyjazdu mieli szkolić się m.in. z budżetu gm. Jabłonna, na wyjeździe zabrakło… skarbnika, czyli osoby najlepiej zorientowanej w kwestii gminnych finansów.

W dniach 9-11 października 2020 r. Urząd Gminy Jabłonna zorganizował dla części samorządowców wyjazd do Mikołajek. W trakcie wypadu na Mazury uczestnicy szkolenia mieli m.in. omawiać kwestie dotyczące budżetu gm. Jabłonna i przy okazji korzystać z uroków tamtejszej okolicy. Możliwe, że atutem tego wyjazdu był również hotel, który w poprzednim roku z pewnością był zdecydowanie bardziej dostępny dla swoich gości niż budynek Urzędu Gminy dla mieszkańców gminy.

W wyjeździe uczestniczyli: wójt Jarosław Chodorski, wicewójt Marcin Michalski, urzędniczka z działu promocji oraz radni Wojciech Nowosiński, Joanna Doktor, Radomir Czauderna, Dorota Kobus, Mirosław Urbański, Tomasz Rybałko, Adam Piątkowski, Witold Urbański, Aneta Mrozek, Bogumiła Majewska i Artur Szymkowski.

Podczas sesji wójt podziękował uczestnikom szkolenia za udział w wyjeździe, mimo sytuacji pandemicznej i rosnącej liczby zakażeń koronawirusem.

Wójt nie chce rozmawiać o Mikołajkach

14 października wystosowaliśmy do wójta wniosek o udostępnienie informacji publicznej w zakresie wyjazdu do Mikołajek. Mimo że zgodnie z prawem Jarosław Chodorski miał 2 tygodnie na udzielenie odpowiedzi, nadal nie przekazał nam wnioskowanych informacji. W związku z tym poniżej publikujemy pytania, które zadaliśmy wójtowi i na które włodarz gm. Jabłonna nie chce udzielić odpowiedzi.

1. Kiedy odbywał się wspomniany wyjazd/szkolenie/integracja?
2. Jaki był cel wyjazdu/szkolenia/integracji?
3. Co omawiano podczas wyjazdu/szkolenia/integracji?
4. W jakim hotelu zostali zakwaterowani uczestnicy wyjazdu/szkolenia/integracji?
5. Ile osób uczestniczyło w wyjeździe/szkoleniu/integracji? Proszę o imienne wymienienie osób, które sprawują funkcje o charakterze publicznym, tj. radnych i kierownictwo urzędu.
6. Ile kosztowała organizacja całego wyjazdu/szkolenia/integracji i co na nią się składało?
7. Czy uczestnicy ponieśli jakieś koszty odnośnie wyjazdu/szkolenia/integracji? Jeśli tak, to jakie?
8. W iluosobowych pokojach nocowali uczestnicy wyjazdu? W jaki sposób zachowywano bezpieczeństwo w związku z koronawirusem, kiedy w jednym pokoju zakwaterowane były osoby z różnych gospodarstw domowych?
9. Proszę o przesłanie skanów faktur dotyczących organizacji wyjazdu/szkolenia/integracji.
10. Czy organizacja wyjazdu/szkolenia/integracji w dobie rosnącej liczby zakażeń koronawirusem była rozsądnym działaniem?
11. Dlaczego wyjazd/szkolenie/integracja zorganizowano w Mikołajkach, a nie na terenie gm. Jabłonna?

fot. pixabay