Jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19? Rejestracja w gminnych ośrodkach zdrowia

Gminne ośrodki zdrowia w Jabłonnie i Chotomowie prowadzą zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Co trzeba zrobić, żeby zaszczepić się na terenie naszej gminy?

Poniżej publikujemy komunikat SZPZOZ Jabłonna.

***

SZANOWNI PAŃSTWO

W związku ze zbliżającym się terminem zapisów na szczepienia przeciw COVID-19, informujemy, że prowadzimy wstępną rejestrację zgłoszeń osób chętnych do szczepienia. Osoby zainteresowane prosimy o rejestrowanie się z wykorzystaniem załączonego formularza zgłoszenia. Formularz ten można również wysłać do nas drogą mailową lub dostarczyć do jednej z naszych przychodni (Gminny Ośrodek Zdrowia ul. Parkowa 21 w Jabłonnie lub Wiejski Ośrodek Zdrowia ul. Partyzantów 10A w Chotomowie).

Adres mailowy: jablonna@zozjablonna.pl , chotomow@zozjablonna.pl.

UWAGA – Pacjenci, którzy są zadeklarowani do lekarza rodzinnego w naszych przychodniach, mogą rejestrować się telefonicznie, bez potrzeby wysyłania lub dostarczania formularza zgłoszenia.

Przesłany przez Państwa formularz posłuży ocenie zapotrzebowania na szczepionkę. Kiedy rozpocznie się rejestracja pacjentów z konkretnych grup szczepieniowych, zadzwonimy do Państwa i ustalimy dogodny dla Was termin szczepienia. Pierwszą grupą, którą będziemy szczepić będą osoby powyżej 80. roku życia. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

UWAGA: Przed szczepieniem będą Państwo identyfikowani przez okazanie dokumentu ze zdjęciem.

Prosimy o wcześniejsze przygotowanie stosownego dokumentu.

W dniu poprzedzającym szczepienie, prosimy o wypełnienia “Kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego”. Wypełniony kwestionariusz proszę koniecznie zabrać ze sobą na szczepienie. Celem ułatwienia jego wypełnienia zamieszczamy wyjaśnienia, doprecyzowujące, jak rozumieć pytanie.

UWAGA: Jeżeli wątpliwości, jak wypełnić kwestionariusz, będą istnieć nadal po przeczytaniu wyjaśnień, proszę umówić teleporadę z lekarzem SZPZOZ.

UWAGA: Przychodnie SZPZOZ będą realizować szczepienia nie tylko dla swoich podopiecznych. Do szczepienia w naszych placówkach zapraszamy wszystkich chętnych zamieszkujących Gminę Jabłonna i mieszkańców gmin ościennych.

Jednocześnie informujemy, że głównym czynnikiem warunkującym sprawność przeprowadzenia szczepień są płynne, adekwatne do zapotrzebowania dostawy szczepionek. Są one niezależne od naszych działań i starań. Dlatego też zakładane przez nas terminy mogą ulec istotnym zmianom. W wypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z naszymi przychodniami.

Zachęcamy Państwa do szczepień i do korzystania z innych usług naszych przychodni.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Formularz zgłoszenia

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego

Objaśnienia do kwestionariusza