Horror na zebrze

Droga do Pałacu w Jabłonnie, przez wiele lat była utrudniona. Kiedy w końcu przy budynku Urzędu Gminy w Jabłonnie powstało przejście dla pieszych, mieszkańcy przyjęli ten fakt z zadowoleniem. Niestety, podczas przenoszenia przeprawy w inne miejsce, o mało nie doszło do tragedii.

We wtorek (6 września) 65-letnia kobieta, która wraz z wnuczką, próbowała przejść na drugą stronę jezdni została potrącona przez nadjeżdżający samochód marki seat. Wskutek zdarzenia kobieta i jej podopieczna doznały obrażeń, które jednak nie okazały się na tyle groźne by stanowić zagrożenie dla ich życia. Kierowca samochodu, według uzyskanych przez nas informacji, zachował należytą ostrożność i był trzeźwy.

2

Jeden z świadków wypadku, stwierdził, że likwidacja starego przejścia nie przebiegała w odpowiedni sposób. Pasy, które wyznaczały to dotychczasowe są bowiem dalej widoczne, przez co piesi mogą się łatwo pomylić.

Potrącona kobieta przeżyła olbrzymią traumę, ponadto została ukarana mandatem. Rodzi się jednak pytanie, czy to ona jest najbardziej winna zaistniałej sytuacji?

Tekst i fot. Gazeta Miejscowa