Grabiec i Błaszczak „jedynkami” pod Warszawą

W tym miesiącu Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość ogłosiły liderów list w jesiennych wyborach do Sejmu. „Jedynkami” w okręgu skupiającym powiaty podwarszawskie będą: Jan Grabiec (PO) i Mariusz Błaszczak (PiS).

Najpierw „jedynki” ogłosił PiS. – Mamy i zmianę i kontynuację, mamy „jedynki”, które w naszym głębokim przekonaniu będą mogły w sposób właściwy wykonywać swoje zadania. A tym zadaniem jest szczególne zaangażowanie, jeżeli chodzi o wybory i szczególnie intensywna reprezentacja tego wszystkiego, co będzie prezentowało w trakcie wyborów Prawo i Sprawiedliwość – mówił w połowie lipca Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Wczoraj przyszła kolej na Koalicję Obywatelską. – Przed nami jeszcze dużo pracy nad tymi listami. Jesteśmy umówieni na 14 sierpnia. Wtedy będziemy pracować nad całokształtem, nad wszystkimi listami, będziemy domykać listy do Sejmu, akceptować listy do Senatu. Jesteśmy przekonani, że to będzie skład jeszcze szerszy, że będziemy mogli w niekonkurencyjny sposób potraktować innych przedstawicieli partii czy środowisk opozycyjnych w wyborach do Senatu – stwierdził Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO.

Fot. Facebook