Gminny Dzień Dziecka na placu budowy

– Dlaczego urząd zorganizował Dzień Dziecka na placu budowy? Dzieci miały swobodny dostęp do wykopów, gruzu, kamieni i ostrych przedmiotów. Nie było żadnego zabezpieczenia. Komuś zabrakło wyobraźni – mówią nam rodzice obecni podczas Gminnego Dnia Dziecka w Jabłonnie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pikniku.

W ostatnią sobotę na Skwerze Sołeckim w Jabłonnie odbył się Gminny Dzień Dziecka. Były występy artystyczne, atrakcje i warsztaty dla dzieci. Nie zabrakło również stoisk gastronomicznych i z zabawkami. Miłym akcentem była Spartakiada Przedszkolaków oraz ogłoszenie wyników konkursu plastyczno-literackiego „Polska – mój ukochany kraj” Gminnej Biblioteki Publicznej. Wójt Jarosław Chodorski życzył wszystkim uczestnikom pikniku wspaniałej zabawy.

 

Podczas Dnia Dziecka pojawił się spory zgrzyt. Jak zwrócili uwagę rodzice, Urząd Gminy oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu nie zapewnili bezpieczeństwa uczestnikom pikniku. Na terenie imprezy odbywają się roboty związane z termomodernizacją Domu Ogrodnika. Organizatorzy nie odgrodzili remontowanej części, przez co dzieci i dorośli mieli dostęp do placu budowy, na którym znajdowały się m.in. kamienie czy głębokie wykopy.

– Ze względu na bezpieczeństwo taka impreza powinna odbyć się w innym miejscu, na przykład na terenie Szkoły Podstawowej w Jabłonnie – mówią nam rodzice.

 

Miejmy nadzieję, że organizatorzy wyciągną wnioski i za rok już nie dojdzie do podobnej sytuacji.

Jabłonna Dla Mieszkańców