Gminne przedszkola za małe

– Czy są jakieś informacje na temat miejsc w przedszkolu dla trzylatków, które nie dostały się w standardowej rekrutacji? – zapytała nas jedna z mam. Do gminnych przedszkoli nie zakwalifikowało się 170 dzieci.

W tegorocznej rekrutacji do publicznych przedszkoli uczestniczyły dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Jak udało się nam ustalić do przedszkola w Jabłonnie zakwalifikowało się 121 dzieci, natomiast do placówki w Chotomowie 44. Lista niezakwalifikowanych jest równie długa – w Jabłonnie zabrakło 103 miejsc, a w Chotomowie 67.

– Wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat zamieszkałe na terenie Gminy Jabłonna, które ubiegały się o przyjęcie do przedszkoli gminnych zostały do nich przyjęte lub wójt wskazał im inne miejsca realizacji prawa do wychowania przedszkolnego – zapewnia Michał Smoliński, kierownik Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej.

Warto dodać, że do oddziałów przedszkolnych znajdujących się w szkołach przyjęto 23 pięciolatków w Jabłonnie oraz 20 cztero- i pięciolatków w Chotomowie.

Daniel Szablewski