Gmina zainwestowała w nowoczesny depozytor na klucze

Urząd Gminy zainwestował ponad 36 tys. złotych w wykonanie nowoczesnego depozytora na klucze. Urządzenie trafiło do gminy jeszcze w 2019 roku, ale przez kilka miesięcy kierownictwo urzędu nie chciało przyznać się do tego wydatku.

W drugiej połowie poprzedniego roku informowaliśmy o planowanym zakupie depozytora do Urzędu Gminy. W listopadzie postanowiliśmy dopytać, czy zakup został sfinalizowany, jak i poznać argumentację, co do jego zasadności. Urzędnicy nie chcieli jednak udostępnić nam wnioskowanej informacji i przez wiele miesięcy po prostu unikali odpowiedzi.

Informacja pojawiła się dopiero w zarządzeniu wójta z 31 marca 2020 roku w sprawie wykonania budżetu za 2019 roku. Możemy tam przeczytać, że gmina wydała 36.815,94 zł na wykonanie depozytora na klucze ze skrytkami depozytowymi. Przypomnijmy, że depozytor wraz z montażem miał kosztować 38.100 zł.

Depozytor znajdujący się w Urzędzie Gminy służy do ewidencjonowania pobierania i zwrotu kluczy. Zgodnie z zamówieniem można w nim deponować 50 kluczy w 6 skrzynkach depozytowych. Cały system opiera się o pełną elektronikę. W przypadku braku prądu, urządzenie jest zasilane awaryjnie przez 24 godziny.