Gmina ociąga się z zakupem starego budynku

Urząd Gminy w dalszym ciągu nie wykupił nieruchomości na ul. Zegrzyńskiej 1 w Jabłonnie od Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. Kiedy to nastąpi?

Na początku kwietnia Rada Gminy wyraziła zgodę na zakup nieruchomości na ul. Zegrzyńskiej. Mimo że kontrowersje wzbudziła wynegocjowana przez wójta dość wysoka cena, większość rady poparła autorski pomysł Jarosława Chodorskiego. Niektórzy jednak komentowali, że gm. Jabłonna nie stać obecnie na przeznaczenie 1.500.000 zł na ten zakup kosztem priorytetowych inwestycji, np. budowy sieci wodno-kanalizacyjnych.

– Mamy już czerwiec, a nadal nie wiadomo, co dalej z tym budynkiem. Tyle mówiło się, że powstaną tam lokale komunalne, a nie widziałem, żeby rozpoczął się jakiś remont. Urząd zrezygnował z zakupu? – pyta nas jeden z mieszkańców.

Na środowej sesji Rady Gminy, sekretarz Joanna Gwadera udzieliła odpowiedzi na temat wspomnianej nieruchomości. – Jeszcze nie zakupiliśmy, ponieważ zbieramy teraz dokumentację budynku. Planujemy, że będzie to realizowane pod koniec lipca – mówiła.

Nadal nie wiadomo, jakie środki finansowe gmina będzie musiała wyłożyć na modernizację budynku na ul. Zegrzyńskiej. Wójt Chodorski przed otrzymaniem zgody na zakup, nie zdecydował się na zlecenie ekspertyzy budowlanej, która jasno określiłaby to.

Jabłonna Dla Mieszkańców