Gmina nie dołoży się do Sylwestra w Chotomowie

– Wydawanie 2500 złotych na sztuczne ognie w Sylwestra jest stratą pieniędzy. Od dzisiaj tego nie będzie – zapowiedział wójt Jabłonny. Mieszkańcy Chotomowa muszą sami sfinansować zakup fajerwerków na powitanie Nowego Roku na rondzie w ich miejscowości.

Sołtys i Rada Sołecka tradycyjnie zapraszają mieszkańców Chotomowa na zabawę sylwestrową na świeżym powietrzu pod gwiazdami. Świętowanie nadejścia Nowego 2015 Roku rozpocznie się w sylwestrową środę o godz. 23.30 i potrwa przynajmniej do godz. 1.00. W programie przewidziana są muzyka, bigos, napoje sylwestrowe, rozmowy, życzenia oraz fajerwerki. Co dziwi, w tym roku do powitania Nowego Roku w Chotomowie nie dokłada się Urząd Gminy.

– 12 lat temu w tej sali witałem nowego, młodego wójta (Grzegorza Kubalskiego – red.). Myślałem cały czas, że będzie rzeczywiście działał dla dobra społeczeństwa oraz całej gminy. Miał robić kanalizację, wodociąg, po prostu wszystko… Za chwilę okazało się, że jednak tak nie było. Pierwsze działania zaczął za to od robienia oszczędności, polegały one na przeliczaniu papieru toaletowego oraz płynów do mycia – radny Arkadiusz Syguła zwrócił się podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy do wójta Jarosława Chodorskiego. – Widzę, że teraz pan postępuje praktycznie tak samo. Panie wójcie, robi pan śmieszne oszczędności, na przykład, na spotkaniu sylwestrowym w Chotomowie. Od lat przy rondzie spotyka się 400 osób. Tak ciężko jest znaleźć 1500 czy 2000 złotych? – kontynuował.

– Mamy szukać oszczędności i szukamy. Wydawanie 2500 złotych na sztuczne ognie w Sylwestra jest stratą pieniędzy. Od dzisiaj tego nie będzie – odpowiedział wójt.

Jak udało się nam ustalić sołtys Chotomowa, Artur Oleksiak kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia zwrócił się do Urzędu Gminy o dofinansowanie spotkania sylwestrowego mieszkańców Chotomowa. Gmina robiła to od lat, dlatego też zaskoczeniem była odmowna odpowiedź wójta. Powód? Wójt Chodorski, jak wspomniał na sesji, szuka oszczędności, także na imprezie dla mieszkańców Chotomowa. Sołtys Oleksiak zapowiedział jednak, że mieszkańcy Chotomowa poradzą sobie sami i bez pomocy Urzędu Gminy sfinansują zakup fajerwerków.

Jabłonna Dla Mieszkańców