Rozmawiali o linii autobusowej 741

Usprawnienie komunikacji na terenie gminy oraz modernizacja połączeń autobusowych z Warszawą to główne tematy wtorkowej rozmowy wójta Jabłonny, Jarosława Chodorskiego z dyrektorem Pionu Przewozów Zarządu Transportu Miejskiego, Andrzejem Franków.

W trakcie spotkania wójt przedstawił dyrektorowi propozycję rozszerzenia oferty „Warszawa+” o przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich na trasie PKP Chotomów – PKP Legionowo Przystanek. Rozmowy na temat gminnego dofinansowania dla mieszkańców korzystających z KM, jak zapewnia Urząd Gminy, będą kontynuowane.

Podczas spotkania rozmawiano także na temat poprowadzenia nowym śladem linii autobusowej 741. Ponadto A. Franków poinformował, że ze względu na ograniczoną ilość pojazdów w taborze ZTM, obecnie nie ma możliwości zwiększenia liczby autobusów obsługujących linię 741. Poruszono również kwestię dublujących się autobusów linii 741 i 731 na osiedlu Przylesie – sytuacja wynika z faktu różnej częstotliwości kursowania pojazdów. Jak informuje ZTM – kursy powielają się w nielicznych przypadkach. Poruszono też kwestię uruchomienia bezpośredniego połączenia ze stacją metra. Z informacji otrzymanych od ZTM, planowanie uruchomienia takiego połączenia będzie możliwe po ukończeniu prac remontowych na Moście Grota Roweckiego.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Urząd Gminy