Gazeta Polska Codziennie o przedszkolu

W czwartkowym wydaniu Gazeta Polska Codziennie poruszyła temat Przedszkola Gminnego w Chotomowie. Tym razem artykuł dotyczył śledztwa podjętego przez prokuraturę.

– Większość pracowników i rodziców od dawna nie miała wątpliwości, że gminne przedszkole jest w fatalnym stanie. Grzyb, cieknąć woda, a do tego osiadająca konstrukcja. Dyrektor już dwa lata wcześniej zwróciła uwagę na powyższe problemy, apelując o wszczęcie działań. Niestety pomimo tego, że już w maju ubiegłego roku wójt gminy dysponował wynikami ekspertyzy, z których wyłaniał się obraz odkształceń konstrukcyjnych zagrażających bezpieczeństwu osób użytkujących budynek, wójt nie poinformował Rady Gminy Jabłonna o sytuacji kryzysowej. Ten fakt skłonił zarówno rodziców, jak i radnych do zgłoszenia sprawy prokuraturze – pisze Gazeta Polska Codziennie.

W artykule wypowiedział się radny Arkadiusz Syguła, który wskazał na wysoką nieumiejętność wójta w zarządzaniu finansami. Dodał też, że wójt w ogóle nie rozmawia z radnymi,  tylko od kilku miesięcy prowadzi z radnymi korespondencję. Wójt Jarosław Chodorski potwierdził gazecie, że gmina planuje wynajęcie obiektu przy ul. Piusa XI, gdzie zostanie umieszczonych 5 grup dzieci. Pozostałe zostaną przeniesione do Szkoły Podstawowej nr 2.

Ponadto dziennikarka napisała, że J. Chodorski konsekwentnie nalegał na budowę obiektu kontenerowego w dyskusyjnej lokalizacji.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. niezalezna.pl