Gasili pożar, później walczyli z szerszeniami

Czwartek w Chotomowie nie był spokojny. Najpierw strażacy zostali zadysponowani do pożaru trawy, następnie mieszkańcy zaalarmowali, że na ich budynku znajduje się gniazdo szerszeni.

O godz. 13.50 do dyżurnego legionowskiej straży wpłynęło powiadomienie o pożarze trawy, który zauważono na ul. Tęczowej w Chotomowie. Natychmiast na miejsce wysłano strażaków z JRG Legionowo i OSP Jabłonna. Pożar poszycia stwarzał spore zagrożenie dla znajdującego się tuż obok lasu. Dlatego też po podaniu dwóch prądów wodnych w natarciu, strażacy musieli dokładnie przelać pogorzelisko. Według ustaleń spłonęło poszycie na powierzchni ok. 200 metrów kwadratowych. Akcja trwała 51 minut.

Również w czwartek, 2 lipca o godz. 18.42 straż otrzymała informację od wystraszonych mieszkańców z ul. Obrońców Modlina w Chotomowie. W podbitce dachowej budynku znajdowało się gniazdo szerszeni, które stanowiły spore zagrożenie dla lokatorów i przechodniów. Na szczęście druhom udało się usunąć gniazdo. Na ul. Obrońców Modlina były obecne dwa zastępy OSP Chotomów. Akcja trwała 1 godz. 25 minut.

Jabłonna Dla Mieszkańców