Fundacja Lupus z wizytą w Modlinie Twierdzy

Członkowie i podopieczni fundacji Lupus ze Skierd, zapobiegającej patologiom społecznym w tym uzależnieniom i agresji wśród dzieci młodzieży i dorosłych w czwartek (27.10) odwiedzili druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy.

Grupa ponad 30 osób przeszła tunelem w murach modlińskiej Cytadeli. Strażacy zadbali o to by goście poczuli się jak podczas halloween.

Obecny program realizowany przez fundację nosi tytuł „Poznaj swoją pasję! Powiedz NIE uzależnieniom!” W ramach projektu dzieci klas IV-VI, gimnazjaliści i licealiści uczestniczą w bezpłatnych zajęciach, pozwalających poznać i spróbować wielu aktywności fizycznych. Było już nurkowanie z butlą, biegi ekstremalne oraz zajęcia taekwondo i samoobrony, w planie w dalszym ciągu jest trening crossfit, taniec nowoczesny, trening MMA, spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy opowiedzą jak pasja zmieniła ich życie. By zachęcać do spędzania czasu z rodziną, realizowane są wspólne treningi z mamą, tatą czy rodzeństwem, a w ramach rozwijania kompetencji, realizowany jest program jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, by móc uratować życie innego człowieka.

Członkowie i podopieczni fundacji Lupus byli zachwyceni wizytą w Modlinie Twierdzy. Cała grupa składa serdeczne podziękowania dla strażaków z OSP Ratownictwo Wodne oraz Grupy Konkret, właściciela obiektu.