FOTO. Wyjątkowa Wigilia we wsiach zachodnich

– Niech Święta Bożego Narodzenia upływają nam w rodzinnej atmosferze na spotkaniach z najbliższymi, podczas których cieszmy się ich miłością oraz przyjaźnią sąsiadów i znajomych – życzył mieszkańcom wsi zachodnich radny Adam Krzyżanowski. Dziś w Suchocinie odbyła się Wigilia dla mieszkańców Wólki Górskiej, Bożej Woli, Janówka Drugiego, Trzcian, Suchocina, Rajszewa i Skierd. Zapraszamy do obejrzenia bogatej fotorelacji.

We wsiach zachodnich jeszcze nigdy nie było takiej imprezy. Specjalnie dla mieszkańców z tej części gm. Jabłonna ks. dziekan Krzysztof Czyżyk oraz radny Adam Krzyżanowski zorganizowali spotkanie wigilijne. Frekwencja w Suchocinie dopisała. Oprócz mieszkańców, na wigilii pojawili się także m.in. Artur Pozorek, pełnomocnik marszałka Województwa Mazowieckiego do spraw osób niepełnosprawnych, Grzegorz Kubalski, członek Zarządu Powiatu Legionowskiego, Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa i Marcin Fabisiak, przewodniczący Rady Gminy Wieliszew.

Spotkanie rozpoczęli radny Krzyżanowski i ks. dziekan Czyżyk. Radny na samym wstępie złożył mieszkańcom życzenia oraz nawiązał do planów na 2018 rok. Mówił o zrównoważonym rozwoju wszystkich miejscowości naszej gminy: sołectw ze wsi zachodnich, Jabłonny, Chotomowa i Dąbrowy Chotomowskiej. Z kolei ks. dziekan Czyżyk życzył radości, pokoju i żeby zbliżające się święta były dla wierzących przede wszystkim religijne.

– Życzę, żebyśmy w te święta, w nadchodzącym roku 2018 i nie tylko, żebyśmy nauczyli się rozmawiać. Żebyśmy nauczyli rozmawiać nowe pokolenie, które właśnie dorasta. Dziś najłatwiej kupić jakąś elektroniczną zabawkę, dziecko pójdzie, włączy się telewizor i tak spędzić święta. Ale nie o to chodzi, w tym magicznym czasie – mówił Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy Jabłonna.

Następnie ks. Władysław Zązel, kapelan Związku Podhalan odmówił modlitwę, po czym wszyscy zebrani przełamali się opłatkiem.

W trakcie kilkugodzinnej wigilii można było spróbować pysznych potraw wigilijnych, porozmawiać w miłej atmosferze, jak i posłuchać kolęd. Były także prezenty dla najmłodszych wręczone przez Św. Mikołaja oraz warsztaty dla dzieci.

Przy organizacji Wigilii dla Mieszkańców Wsi Zachodnich pomogli m.in. Fundacja Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi, Dom Weselny Eden w Suchocinie, Hurtownia Materiałów Budowlanych Szczodry w Bożej Woli oraz Centrum Sportów Be Fit w Skierdach.

Jabłonna Dla Mieszkańców