FOTO. Wspaniały koncert papieski w Rajszewie

– Jak to mówią po góralsku: przyszliście, zagraliście, serce daliście – powiedział z uśmiechem ks. Zbigniew. Dziś w kościele w Rajszewie z inicjatywy radnego Adama Krzyżanowskiego odbył się koncert z okazji XVII Dnia Papieskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W niedzielę, 8 października w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Rajszewie odbył się koncert „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed parafianami z Rajszewa, Skierd i Trzcian zaprezentował się zespół TI Marija z solistką Patrycją Malinowską. Koncert poprowadził aktor Stanisław Jaskułka.

DSC_1205 - Kopia

artyści zaprosili dzieci do wspólnego śpiewu

Spora frekwencja oraz miła atmosfera wskazywały, że muzyka połączona z poezją Jana Pawła II przypadło parafianom do gustu.

– Bóg zapłać za to, że tutaj przywędrowaliście, że potrafiliście po bacowsku pokazać nam to piękno, które wypływa z serca i z głębi Bożej myśli, którą tak bardzo pozostawił w naszych sercach Jan Paweł II – zwrócił się do artystów ks. Zbigniew.

Organizatorami dzisiejszego koncertu byli radny Adam Krzyżanowski i ks. Stanisław Kania, proboszcz rajszewskiej parafii. Niestety ks. proboszcz nie mógł być obecny, jednakże wszyscy pamiętali o jego wkładzie w organizację koncertu.

– Od nas proszę ks. Stanisławowi (życzyć – red.), żeby zdróweczko było, żeby dutki się czuły, żeby ta świątynia piękniała z dnia na dzień i z miesiąca na miesiąc – mówił po góralsku Stanisław Jaskułka.

DSC_1338 - Kopia

radny Krzyżanowski podziękował wszystkim za przybycie

Radny Adam Krzyżanowski podziękował wszystkim osobom za pomoc w organizacji koncertu. Nie zabrakło również pięknych kwiatów dla artystów oraz małżonki radnego, która wspierała go w organizacji koncertu. Następnie przybyli parafianie mogli spróbować papieskich kremówek.

Jabłonna Dla Mieszkańców