FOTO. Przekazano sztandar Szkole Podstawowej im. Orła Białego

– Państwa obecność świadczy o tym, że nasza szkoła ma naprawdę wielu przyjaciół – mówiła dyrektor Katarzyna Tomporowska. W czwartek w Chotomowie odbyły się uroczystości związane z przekazaniem nowego sztandaru Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego. Zapraszamy do obejrzenia bogatej fotorelacji.

Gimnazjum, a od niedawna Szkoła Podstawowa im. Orła Białego jest jedną z najlepiej funkcjonujących szkół na terenie gm. Jabłonna. Nie może zatem dziwić, że we wczorajszej uroczystości przekazania sztandaru uczestniczyło wielu znakomitych gości na czele z ks. biskupem Markiem Solarczykiem. Byli również obecni księża proboszczowie, samorządowcy, policjanci, strażacy, kombatanci, wojskowi, przedstawiciele placówek oświatowych, nauczyciele czy uczniowie.

Podczas mszy św. ks. biskup Solarczyk poświęcił nowy sztandar szkoły, po czym został on przekazany na ręce dyrektor szkoły. Następnie – już w budynku – szkoły odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą byłej nauczycielce Genowefie Pustelnik. W trakcie uroczystości nie zabrakło przemówień, kwiatów czy podarunków.

– O tym, że nasza szkoła ma naprawdę wielu przyjaciół, przekonaliśmy się podczas zbiórki funduszy na sztandar. Został on w całości ufundowany z datków, a lista darczyńców jest bardzo długa. Serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie nasze szkoły – mówiła dyrektor Tomporowska.

Pani dyrektor opowiedziałą o historii szkoły, która powstała 1 września 1999 roku jako Gimnazjum im. Orła Białego w Jabłonnie. Pierwszym dyrektorem placówki był Wiesław Kukla, natomiast kolejnym Jadwiga Wojtkowska. Z czasem szkoła przeniosła się do budynku w Chotomowie, a w tym roku przekształciła w szkołę podstawową.

W trakcie uroczystości odbyło się ślubowanie uczniów. Była także część artystyczna nawiązująca do 11 listopada.

Jabłonna Dla Mieszkańców