Raz za odlesianiem, raz za lasem

Jeszcze niedawno wójt Chodorski przekonywał radnych do zdjęcia ochronnego charakteru lasu. Z kolei teraz tłumaczył reporterowi TVP 3:  – Nie zgadzamy się na to, aby ograniczyć powierzchnię biologiczną gm. Jabłonna, bo to są nasze piękne tereny. To jest atut gm. Jabłonna – mówił. O co chodzi?

W ostatni wtorek w Kurierze Mazowieckim na TVP 3 Warszawa został wyemitowany reportaż poświęcony tematowi próby przyłączenia ok. 900 ha lasów do Legionowa kosztem gm. Jabłonna. Redaktor zauważył, że władze gm. Jabłonna uważają, iż tereny leśne są wielkim bogactwem gminy.

– Nie zgadzamy się na to, aby ograniczyć powierzchnię biologiczną gm. Jabłonna, bo to są nasze piękne tereny. To jest atut gm. Jabłonna – tłumaczył wójt Jarosław Chodorski.

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z czytelników, który zauważył, że jeszcze półtora roku temu Urząd Gminy przygotował projekt uchwały, który zakładał wydanie pozytywnej opinii na temat pozbawienia ochronnego charakteru lasu znajdującego się na działce o powierzchni 4,65883 ha. Jak sprawdziliśmy, miało to miejsce w marcu 2016 roku i dotyczyło lasu przy granicy Jabłonny z Warszawą.

– Jeśli chodzi o pozbawienie charakteru ochronnego lasu w tym zakresie, to jestem „za” –  mówił podczas sesji Rady Gminy wójt Chodorski, wypowiadając się na temat wspomnianego projektu uchwały.

Więcej TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców