FOTO. Pożar drewnianego budynku w Chotomowie

Wczoraj tuż po godz. 23.00 doszło do pożaru drewnianego domu przy ul. Partyzantów w Chotomowie. Strażacy nie dopuścili do wybuchu butli propan-butan, która znajdowała się w kuchni. Wszyscy domownicy są bezpieczni.

W środę, 28 listopada o godz. 23.41 strażacy zostali zaalarmowani o pożarze drewnianego domu przy ul. Partyzantów. Ogień miał zająć przedsionek budynku. Na miejsce zadysponowano dwa wozy JRG Legionowo oraz miejscowych strażaków z OSP Chotomów. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, dwie rodziny opuściły budynek.

Strażacy zastali pożar przedsionka w fazie rozwiniętej, natychmiast odłączyli energię elektryczną, po czym zdecydowali się na podanie dwóch prądów wody – na zewnątrz i wewnątrz. Następnie weszli do środka w aparatach tlenowych i zabrali z kuchni butlę propan-butan. Gdyby ogień dotarł do niej, prawdopodobnie doszłoby do wybuchu.

Jak informuje straż pożarna, w jednej części budynku spaleniu uległ dach przedsionka, instalacja elektryczna oraz wyposażenie oraz nastąpiło okopcenie znajdującego się tuż obok pomieszczenia. Druga część budynku została jedynie zadymiona. Cała akcja trwała 1 godz. 40 minut.

Na chwilę obecną jeszcze nie ustalono przyczyny pożaru.

Jabłonna Dla Mieszkańców
Fot. OSP Chotomów / KP PSP Legionowo