Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Chotomowie i Jabłonnie

Trwa II Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego. Już w tę sobotę odbędzie się koncert w Chotomowie. Występ muzyków planowany jest również w Jabłonnie.

Organizatorzy festiwalu zadbali o staranny dobór repertuaru i wykonawców. Organy nie bez powodu nazywane są królem instrumentów. To największy z instrumentów, nieporównywalny z żadnym innym pod względem rozmiarów przestrzennych, liczby źródeł fal dźwiękowych, sumarycznej mocy emitowanej do otoczenia, dynamiki, różnorodności barw, a także złożoności konstrukcyjnej.

W ramach II Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego na terenie gm. Jabłonna w tym miesiącu odbędą się dwa koncerty. Najpierw w sobotę, 13 sierpnia o godz. 18.30 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chotomowie przed tamtejszą publicznością wystąpi Gabriel Pezone (organy). Wprowadzi on naszych mieszkańców „w krąg muzyki królewskiego Neapolu”.

Natomiast w niedzielę, 27 sierpnia odbędzie się koncert w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie. Wystąpią: Lilianna Zalesińska (mezzosopran) i Mateusz Rzewuski (organy).

Jabłonna Dla Mieszkańców