Farmacja na kolanach – 5:1 dla Wisły Jabłonna!

Wisła Jabłonna po bardzo dobrym meczu rozbiła na wyjeździe Polfę Tarchomin 5:1. Bohaterem spotkania okazał się Michał Banaszek, który zdobył aż trzy gole. Brawo!

Po dreszczowcu z Dąbrówką, zawodników Ryszarda Stromeckiego czekał wyjazd do Warszawy na mecz 14. kolejki B-klasy z ostatnią w tabeli Farmacją Tarchomin. Tym razem wiślakom przyszło zagrać ze wspomnianym przeciwnikiem na obiekcie należącym do Akademii Wychowania Fizycznego, z którego to murów i boisk wyszli zdobywać świat takie gwiazdy jak Hubert Wagner (legendarny trener siatkarskiej reprezentacji Polski) czy też Paweł Nastula (judoka – mistrz olimpijski z Atlanty w 1996 roku).

Z racji nowego miejsca rozgrywania spotkania, trochę czasu zajęło niektórym zawodnikom znalezienie szatni, w której to można było się przebrać i przygotować do sobotniej batalii, ale wszystko rekompensowały na pewno warunki pogodowe i mimo lekkiego wiatru słońce od początku do końca meczu towarzyszyło zawodnikom obu drużyn, które z lekkim opóźnieniem (ok. 10-15 minut) rozpoczęły zmagania w „Ósmej Lidze Mistrzów”.

Ledwo wszyscy rozsiedli się na swoich miejscach, a już było 1:0 dla Wisły. Piłkę w środku boiska przejął Michał Banaszek, popędził sam w stronę bramki Farmacji mijając przy tym zawodników gospodarzy jak tyczki, by po chwili oddać strzał i mimo obrony bramkarza piłka szczęśliwie wpada do bramki. Według kibiców była to 19. sekunda – czyżby najszybciej strzelona bramka w Polsce?  Trzeba będzie sprawdzić.

Co było dalej? Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi momentami meczu:

7’ Maciej Lech do Banaszka, ten podaniem uruchamia Kamila Szragę, wyjście bramkarza i wybicie na aut wyjaśnia sytuację.

8’ Zbyt krótkie podanie bramkarza do obrońcy, piłkę przejmuje Banaszek, pędzi w stronę bramki, strzela i futbolówka mija lewy słupek! To powinien być gol!

11’ Zbigniew Marzęcki faulowany w swojej strefie boiska, jednak sędzia puszcza grę i piłkę przejmuje Farmacja. Wbiegnięcie zawodnika z Tarchomina przed pole karne, strzał i broni Mariusz Smorczewski.

14’ Podanie Łukasza Gałązki do Tomka Wierzbickiego, ten holuje piłkę kilkanaście metrów, mijając przy tym 3 zawodników gospodarzy, oddaje strzał i minimalnie nad bramką.

18’ Wierzbicki rozciąga grę i wykonuje przerzut do Marzęckiego, ten do Adama Fronczka i faul. Dośrodkowanie Mateusza Kowalskiego jest za głębokie i piłka leci nad poprzeczką bramki Farmacji.

22’ Akcja lewą stroną boiska, Kowalski do Kamila Szragi ten miękką wrzutką uruchamia Banaszka, który uprzedza bramkarza i lobem kieruje piłkę ponownie do bramki gospodarzy: Wisła prowadzi 2:0 a na trybunach pojawia się ekipa Kartoflisk oraz znany kibicom Łukasz Warszawiok, który podobnie jak pozostali jego kompani delektowali się obrazem gry najlepszej ligi świata – wiecie jakiej?

26’ Gałązka po odebraniu piłki uruchamia Banaszka, który przegrywa sytuację sam na sam z bramkarzem.

28’ Mateusz Kowalski dośrodkowuje z rzutu wolnego i brakuje kilku cm, żeby Adam Fronczek tę piłkę opanował, a tak piłka ląduje poza boiskiem i spod własnej bramki grę zaczyna Farmacja.

30’ Drugi strzał gospodarzy w tym meczu. Bez większych kłopotów Smorczewski po uderzeniu sprzed pola karnego.

33’ Akcja wiślaków – Wierzbicki podaje do Szragi, który bez przyjęcia uderza na bramkę, bramkarz koniuszkami palców wybija piłkę na rzut rożny. Gdyby nie to, Wisła prowadziłaby już 3:0.

37’ Kolejny gol dla Wisły. Bramkę zdobywa Adam Fronczek, który mając przed sobą pustą bramkę, nie myli się i zdobywa kolejnego gola dla Wisły. Fenomenalnym podaniem w pełnym biegu i mijając po raz kolejny trzech zawodników gości, popisuje się Michał Banaszek. Brawo panowie!

38’ Kopia sytuacji sprzed minuty, tylko zmienił się podający, a dokładniej Tomasz Wierzbicki w identyczny sposób, co Michał wykłada piłkę Fronczkowi i gol!!! Jednak sędzia odgwizduje spalonego.

41’ Po wygranej walce Fronczka z obrońcą gospodarzy pod końcową linią boiska, na strzał decyduje się Szraga, jednak wysoko nad bramką.

42’ Po rzucie rożnym Piotrka Małyszewa, zakotłowało się w polu karnym Farmacji. Po chwili dość niespodziewanie (nawet dla samego strzelca) piłka ląduje przy nodze Kamila Szragi, jednak jego strzał ląduje wysoko nad poprzeczką bramki gospodarzy.

47’ Po wznowieniu gry Fronczkowi zabrakło niewiele, gdy po podaniu Banaszka, jego strzał mija prawy słupek bramki graczy z Tarchomina.

51’ Wolny dla Wisły. Szybkie wznowienie Małyszewa do Gałązki, ten do Banaszka, rajd Michała, mija jak tyczki obrońców Farmacji, wpada w pole karne i zamiast podawać strzela, obok bramki.

53’ Kolejna akcja Wisły. Tym razem na strzał z 30 m decyduje się Banaszek, wysoko nad poprzeczką.

56’ Po raz kolejny Michał odbiera piłkę zawodnikowi Farmacji, podaje do Fronczka, ten mu odgrywa i wychodzi sam na sam z bramkarzem. Niestety bramkarz broni uderzenie naszego napastnika.

57’ Ponowie duet Adam – Michał, jednak strzał oddaje tym razem Fronczek, nad bramką.

59’ Na strzał z 25 m decyduje się Maciej Lech, jednak i tym razem wysoko nad bramką.

64’ Gospodarze wychodzą z kontrą, pojedynek Majewskiego z zawodnikiem Farmacji wygrywa Łukasz, który tego dnia bardzo dobrze współpracuje z pozostałymi obrońcami Wisły.

72’ Rzut karny dla Farmacji, kiedy to po wolnym zawodnika gospodarzy fauluje nasz bramkarz. Strzał w lewy dolny róg i 1:3 dla Wisły.

73’ Identyczna sytuacja, po której powinien zostać odgwizdany karny, tym razem dla Wisły, bowiem w szesnastce faulowany przez bramkarza jest Fronczek, gwizdek milczy.

79’ Wprowadzony niedawno Adam Podgórski wymienia podania z Mateuszem Kowalskim, strzał oddaje ten ostatni i obok bramki.

80’ Fenomenalne uderzenie Piotrka Małyszewa i jeszcze bardziej fenomenalna obrona bramkarza, który wybija piłkę na róg.

82’ Rzut karny po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez zawodnika Farmacji. Do piłki podchodzi Mikołaj Kropicz i strzela w lewy dolny róg. 4:1!

85’ Starał się, starał i ustrzelił hat-tricka. Po podaniu Jarka Kowalskiego, który wrócił po dłuższej nieobecności, wpierw do jego zagrania miał dobiec Kropicz, jednak ten wiedząc, że jest na spalonym, zostawia ją Banaszkowi, który nie marnuje sytuacji i zdobywa swoją trzecią bramką w meczu.

86′ Dobre przyjęcie Mateusza Bytomskiego, który mając zawodnika Farmacji na plecach, obraca się i podaje do Fronczka, a ten do Banaszka i strzał Michała łapie bramkarz.

87’ Wolny po faulu na Podgrórskim. Mateusz Kowalski strzela nad bramką.

89’ Strzał Podgórskiego po podaniu Kowalskiego, daleko od bramki.

90+3’ Koniec meczu Wisła wygrywa z Farmacją 5:1! Za tydzień przerwa w rozgrywkach a już 22 kwietnia o 17:00 wszystkich kibiców zapraszamy na spotkanie z COCO Jambo Warszawa! Bądźcie tam z nami!

Farmacja Tarchomin – Wisła Jabłonna 1:5 (0:3)

Bramki: 0:1 1′ Michał Banaszek 0:2 22′ Michał Banaszek (as. Łukasz Gałązka) 0:3 37′ Adam Fronczek (as. Michał Banaszek) 1:3 73′ Farmacja Tarchomin (rzut karny) 1:4 82′ Mikołaj Kropicz (rzut karny) 1:5 85′ Michał Banaszek (as. Mateusz Kowalski)

Skład: Mariusz Smorczewski – Piotr Małyszew, Łukasz Majewski, Maciej Lech (63′ Mikołaj Kropicz), Zbigniew Marzęcki (85′ Mateusz Bytomski) – Kamil Szraga (83′ Jarosław Kowalski), Mateusz Kowalski, Łukasz Gałązka, Tomasz Wierzbicki (75′ Adam Podgórski) – Michał Banaszek, Adam Fronczek