Eldorado dla deweloperów? Przewodniczący RG chce iść śladami Legionowa

– Warto byłoby podejmować decyzje o zmianach planów zagospodarowania, czyli reagować na rozwój Legionowa. Reagować poprzez to, żeby dostosować się do nich i kontynuować urbanizację poprzez możliwość zabudowy terenów przez budynki wielorodzinne – mówił podczas sesji Wojciech Nowosiński, przewodniczący Rady Gminy Jabłonna i współwłaściciel firmy budowlanej. Jabłonowski samorząd wpuści do naszej gminy kolejnych deweloperów i umożliwi im budowę bloków?

Kilka dni temu pisaliśmy o zwycięskiej koncepcji przedstawiającej centrum Jabłonny. Praca, która została wykonana w konkursie zleconym przez Urząd Gminy, zakładała przede wszystkim likwidację marketów Kaufland  i Obi, jak również pobliskich parkingów oraz budowę kilkudziesięciu bloków. Wszystko wskazuje na to, że wójt Jarosław Chodorski podejmuje działania, o których podczas czerwcowej sesji Rady Gminy mówił przewodniczący Wojciech Nowosiński.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Pomysł na zmianę centrum Jabłonny? Likwidacja Kauflandu i Obi, a później budowa bloków

Wojciech Nowosiński wskazywał wówczas, że jabłonowski samorząd powinien wykorzystywać miejsca, gdzie można dokonywać intensywniejszej zabudowy.

Rozpatrzeć możliwość zabudowy wielorodzinnej

– Chciałem zwrócić uwagę na konieczność weryfikacji niektórych planów zagospodarowania przestrzennego. Mianowicie tam, gdzie mamy już infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Tam, gdzie wokół istnieje zabudowa budynków wielorodzinnych albo w pobliżu. Mówię o terenach przyległych do miasta Legionowo (…). Trzeba rozpatrzeć możliwość wprowadzenia takiej zabudowy wielorodzinnej na niewielkich przestrzeniach, bo akurat nie potrzebuje ona dużych przestrzeni, a jednocześnie uporządkowania tego całego widoku urbanizacyjnego i tej przestrzeni urbanizacyjnej, którą dziś widzimy i która jest bez ładu. Takich miejsc w naszej gminie jest kilka – przekonywał radnych i kierownictwo urzędu przewodniczący Wojciech Nowosiński.

Urbanizacyjne dostosowanie się do Legionowa

Przewodniczący rady dodał, że gm. Jabłonna musi reagować na rozwój Legionowa i dostosować się do naszych sąsiadów pod względem budowy bloków. Warto dodać, że Legionowo jest jednym z najgęściej zaludnionych miast w Polsce.

Więcej mieszkańców

Sprawą oczywistą jest, że budowa kolejnych bloków na terenie gm. Jabłonna wiązałaby się z pojawieniem dużej liczby nowych mieszkańców. Pogłębiłyby się zatem problemy z dostępnością miejsc parkingowych, brakiem miejsc dla przedszkolaków czy zatłoczonymi szkołami. Gmina musiałaby inwestować również w nową infrastrukturę z myślą o nowych mieszkańcach, co mogłoby odbić się na inwestycjach w innych rejonach gm. Jabłonna.

Przewodniczący ma doświadczenie w budownictwie

Warto dodać, że Wojciech Nowosiński na co dzień kieruje firmą budowlaną. W branży pracuje od 1995 roku.

– Budujemy dla wszystkich! Dla tych, którzy oglądają każdy grosz (w czym oczywiście nie ma nic złego) zanim go wydadzą i dla tych, którzy lubią najbardziej wyrafinowane technologie i rozwiązania. Nie lubimy iść na łatwiznę. Zaczynaliśmy od najtrudniejszego – od dachów, bo kiedy opanuje się dachy, to budowa całych domów jest już jak „bułka z masłem”. Dziś działamy kompleksowo – czytamy na stronie internetowej jego firmy.