Dziura na dziurze. Mieszkańcy narzekają na stan dróg

– Chciałabym zaprosić Władze Gminy Jabłonna na inspekcję drogi Leszczynowa po wielokrotnych naprawach tejże ulicy gminnej – ostatnia naprawa 24.01.2022. Proszę o włożenie butów codziennego użytku i przespacerowanie się całą ulicą, by móc przeanalizować, jak owe naprawy poprawiły stan ulicy – pisze na Facebooku mieszkanka Północnego Chotomowa. Także mieszkańcy z innych rejonów gm. Jabłonna dopytują o naprawy dróg, przy których mieszkają. Na niektóre z nich lepiej wchodzić w kaloszach.

Pani Edyta z Chotomowa podzieliła się na jednej z jabłonowskich grup swoimi przemyśleniami, co do fatalnego stanu ul. Leszczynowej. – Chciałabym zaprosić Władze Gminy Jabłonna na inspekcję drogi Leszczynowa po wielokrotnych naprawach tejże ulicy gminnej – ostatnia naprawa 24/01/2022. Proszę o włożenie butów codziennego użytku i przespacerowanie się całą ulicą, by móc przeanalizować, jak owe naprawy poprawiły stan ulicy i zmierzyć się z codziennością mieszkańców, którzy mają problem, by dojść do domów nie zapadając się po kostki w grzęznącym błocie lub latem w czasie upałów, kiedy musimy zamykać okna, bo wisi nam tuman kurzu. Jest tu też dużo młodych rozwojowych rodzin, a dla kobiet ciężarnych przejechanie autem tej ulicy jest zagrażające zdrowiu, a te które mają małe dzieci nie mogą wyjść, bo ulica jest nieprzejezdna! Czy w końcu ktoś nas zauważy? Usłyszy? Te petycje składane są od nastu lat, mieszkańców przybyło, podatków od nas wpływających do Gminy również! Proszę o rzetelną interwencję, a nie zamiatanie nas kruszywem, które albo spływa albo wisi w powietrzu – mieszkanka apeluje na Facebooku.

Źródło: Facebook

– Zapraszam na porannej rosy. Tu dzieje się magia 😅 pół ulicy naprawiona w listopadzie, a teraz dziura na dziurze. Do tego na drugiej połowie jest takie błoto i dziury, że nie da się przejechać, a gdzie tu przejść 🤯- komentuje pani Wiola.

– Ja przy okazji zapraszam do Janówka Drugiego na ulicę Graniczną, tylko trzeba uważać żeby nogi nie złamać – dodaje pani Karolina.

– W takim razie ja zapraszam władze gminy na ul. Dworkową na odcinek od Jasnej do Marmurowej. To droga gminna, a jej stan jest opłakany. Przy okazji na ul. Milenijną w okolicy skrzyżowania z Jasną, tylko proszę wziąć łódkę – pisze pan Marcin.

Źródło: Facebook

Nie lepiej jest w Bożej Woli na ulicy Brzozowej. – Mieszkam i płacę podatki w tej „dziurze za lasem” od 2006 roku. Może czas zacząć rozliczać się gdzie indziej. Jakim cudem znaleźli pieniądze na ścieżkę rowerową i słupki, a nie ma na podstawowe tematy – pisze jeden z mieszkańców.

Źródło: Facebook