Niech Dzień Kobiet będzie codziennie!

– Życzę paniom, aby przyczynków oraz osób, które będą chciały te okazje świętować wspólnie z paniami, było jak najwięcej – mówił podczas wczorajszego Dnia Kobiet w Suchocinie Jakub Janik, po czym przeczytał napisane przez siebie wiersze. Sołtys wraz z Radą Sołecką i radną Teresą Gałecką przygotowali imprezę, którą mieszkanki Suchocina będą jeszcze długo wspominać.

Piękną tradycją jest to, że w marcu zawsze świętujemy Dzień Kobiet. Podobnie jak we wcześniejszych latach, tak i w tym roku sołectwo Suchocin zorganizowało imprezę z myślą o swoich mieszkankach. Sołtys Robert Liszewski, Rada Sołecka i radna Teresa Gałecka w przygotowanie uroczystości włożyli nie tylko wiele trudu i pracy, ale także byli sponsorami bardzo smacznego poczęstunku. Co więcej, każda z pań otrzymała kwiatka.

Wspaniałą niespodziankę sprawił mieszkankom Jakub Janik – lokalny dziennikarz i jednocześnie poeta. Z okazji Dnia Kobiet przeczytał napisane przez siebie wiesze. Nawiązywały one oczywiście do relacji damsko-męskich.

– Wielu panów traktuje Dzień Kobiet jako okazję do wręczenia kwiatów, słodkiej niespodzianki czy powiedzenia kilku miłych słów. A tak nie powinno być! Życzę paniom, aby tych przyczynków oraz osób, które będą chciały te okazje świętować wspólnie z paniami, było jak najwięcej. Codziennie byłoby idealnie, ale przynajmniej, żeby raz w tygodniu były kwiaty bez zapowiedzi – mówił J. Janik.

J. Janik zaprosił wszystkie panie na spektakl słowno-muzyczny, który odbędzie się w poniedziałek, 13 marca o godz. 15.00 w Domu Ogrodnika w Jabłonnie. Wspólnie z Katarzyną Osmólską i Chórem Seniorów pod kierownictwem artystycznym Marka Tomczaka odegrają spektakl „Zaprosiłem Ją do kawiarni”.

Jabłonna Dla Mieszkańców