Drogo kupić, tanio sprzedać

Kiedyś Robin Hood zabierał bogatym i dawał biednym. Teraz na terenie gm. Jabłonna pojawił się jego odpowiednik. Wójt chciał kupić prywatną nieruchomość za około 1667 złotych za metr kwadratowy, natomiast sprzedać – rodzinie jednego z radnych – gminną działkę za około 200 złotych za metr kwadratowy.

W poprzednim tygodniu informowaliśmy, że pod obrady Rady Gminy trafiła uchwała dotycząca zakupu nieruchomości gruntowej na ul. Bagiennej w Chotomowie, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Partyzantów. Wójt Jarosław Chodorski wynegocjował cenę 60.000 zł za teren o powierzchni 36 m², ogrodzenie i tuje. Ostatecznie radni nie wyrazili zgody na tę transakcję, tłumacząc, że wynegocjowana kwota jest zbyt wysoka.

Na tym samym posiedzeniu urzędnicy – za zgodą wójta Chodorskiego – przedstawili jeszcze jeden projekt uchwały. Tym razem dotyczył sprzedaży gminnej nieruchomości przy ul. Miłej w Jabłonnie (skrzyżowanie z ul. Modlińską). Wystąpił o to właściciel sąsiedniej działki, który kilkanaście lat temu zamontował ogrodzenie na gminnej nieruchomości i tym samym zajął 62 m² terenu nienależącego do niego. Jak poinformowała Joanna Gwadera, sekretarz gminy podział geodezyjny został wykonany trzy lata temu i zapłacił za niego urząd.

– Z pełną odpowiedzialnością w tej sali mówię, że właściciel wiedział o tym (o zajęciu gminnego gruntu – przyp. red.) nie od trzech lat, tylko dużo wcześniej. Jeżeli trzeba będzie, powiem od kiedy wiedział i jak wiedział. Było to nie fair ze strony gminy i właściciela – mówił na wrześniowej sesji Rady Gminy radny Zenon Chojnacki.

Jak ustalił Mazowiecki Goniec Lokalny, właścicielem sąsiedniej działki jest małżeństwo Gerarda i Iwony Kowalików. Natomiast ojcem Gerarda jest obecny wiceprzewodniczący rady – Włodzimierz Kowalik (na zdjęciu).

Ostatecznie rada wyraziła zgodę, o którą prosił urząd, na sprzedaż nieruchomości w drodze bezprzetargowej za 12.358 zł. Ponadto w sierpniu wspomniane małżeństwo zawarło ugodę z urzędem i wpłaciło 6.003 zł za użytkowanie gminnej działki, na której wcześniej postawiło ogrodzenie.

Jabłonna Dla Mieszkańców