Dbamy o bezpieczeństwo. Wjazd na parking poszerzony

Między innymi dzięki szybkiej interwencji portalu “Jabłonna Dla Mieszkańców”, udało się poszerzyć wjazd na parking przy Szkole Podstawowej w Chotomowie. Poczynione prace znacząco podniosą poziom bezpieczeństwa.

23 lipca informowaliśmy o problemach z budową chodnika na ul. Partyzantów. Wykonawca niezgodnie z projektem chciał położyć część chodnika na prywatnym gruncie. W związku z tym, że wówczas nie zgodził się na to właściciel terenu, firma miała uporządkować prywatny grunt, a nowy chodnik wykonać tuż obok.

Ta zmiana spowodowała, że wjazd na parking przy CEKS miał zostać zmniejszony o ok. 1 metr. Wąski wjazd stanowiłby problem dla autobusów oraz ciężkich wozów straży pożarnej, która często korzysta ze wspomnianego wjazdu, aby dojechać do punktu poboru wody.

Dlatego – podczas lipcowego spotkania przy CEKS – wspólnie z radnymi Mariuszem Grzybkiem i Arkadiuszem Sygułą, zobligowaliśmy władze gm. Jabłonna do interwencji w starostwie, które odpowiada za tę inwestycję. Nasze starania nie poszły na marne i wjazd na parking został poszerzony.

Jabłonna Dla Mieszkańców