Dbają o bezpieczeństwo uczniów z Jabłonny

W ostatnią środę w Szkole Podstawowej w Jabłonnie odbyła się kolejna odsłona kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!”. Organizatorem kampanii promującej bezpieczeństwo oraz pierwszą pomoc przedmedyczną jest Urząd Marszałkowski. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszej imprezy.

– Jako inicjator i organizator akcji serdecznie dziękuję dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom obsługi Szkoły Podstawowej w Jabłonnie za możliwość zorganizowania akcji. Dziękuję również młodzieży za liczny udział. Mam nadzieję, że te lekcje, filmy i zajęcia praktyczne będą bardzo pomocne, a przekazane uczniom zestawy odblaskowe również pomogą w bezpiecznym poruszaniu się rowerami – mówił radny Adam Krzyżanowski.

Jolanta Braun, dyrektor szkoły zauważyła, że dzięki tej akcji uczniowie będą mogli wziąć udział w lekcjach w całkowicie innej formule niż dotychczas.

W trakcie wczorajszej akcji wszyscy uczniowie wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie omówili tematykę zawartą w filmie „Tak, chcę być bezpieczny”, natomiast ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Miłą niespodzianką była możliwość skorzystania z symulatora jazdy na motorze. Wszyscy uczniowie uczestniczący w imprezie otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe.

Kolejna odsłona kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!” odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Chotomowie. Radny Krzyżanowski zapowiedział również, że zamierza zorganizować podobne zajęcia także dla uczniów klas 1-3 z terenu gm. Jabłonna.

Jabłonna Dla Mieszkańców