Problem z termomodernizacją przedszkola

Z powodu opóźnień związanych z termomodernizacją budynku Przedszkola Gminnego w Jabłonnie, część sal nadal nie jest dostępna dla maluchów. Wójt twierdzi, że przebieg prac jest na bieżąco monitorowany przez urzędników, z kolei radny obwinia urząd o niedopilnowanie terminowego zakończenia robót.

– Od początku wakacji w budynku Przedszkola Gminnego w Jabłonnie przy ul. Modlińskiej 103 B prowadzone są intensywne prace budowlane, których przebieg jest na bieżąco monitorowany przez pracowników Przedszkola i Urzędu Gminy – informuje wójt Jarosław Chodorski.

Jak okazało się, nadal część sal nie jest przygotowana do przyjęcia dzieci. W związku z tym podjęto decyzję o połączeniu dwóch grup dzieci starszych. Wójt zapewnia, że przedszkole zapewni większą liczbę wychowawców.

– Zgodnie z informacją wykonawcy prace przy termomodernizacji budynku przedszkola zakończą się najpóźniej do połowy września. W związku z prowadzonymi pracami przez pierwszych kilka dni do przedszkola będzie się wchodziło wejściem w nowej części przedszkola, z dojściem do niego z lewej strony budynku – dodaje J. Chodorski.

Arkadiusz Syguła, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu informuje, że dzieci mogą nie korzystać z sal jeszcze przez miesiąc. Radny dziwi się, jak można było dopuścić do sytuacji, że gmina nie wyrobiła się z zakończeniem robót przed wrześniem, przez co teraz w jednej sali musi przebywać ok. 50 maluchów.

– Zawinił nadzór ze strony gminy. Po prostu urząd nie interweniował u firmy, żeby przyspieszyła prace – ocenia A. Syguła.

Przypomnijmy, że w lipcu została zalana stara część budynku. Było to spowodowane niewystarczającym zabezpieczeniem dachu przez wykonawcę podczas robót.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Urząd Gminy