Dąbrowa lepsza od Chotomowa. Kapitalny piknik

Dąbrowa Chotomowska pokazała sąsiadom z Chotomowa, gdzie raki zimują i zwyciężyła w Turnieju Sołectw. Mieszkańcy bawili się wybornie podczas Odpustowego Pikniku Parafialnego w Chotomowie.

W sobotę, 15 sierpnia w Chotomowie odbył się tradycyjny Odpustowy Piknik Parafialny. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w pobliskim kościele. Następnie organizatorzy przygotowali specjalny program artystyczny dla dzieci i młodzieży. Nie zabrakło również jarmarku z przeróżnymi drobiazgami, jak i wielu, wielu innych atrakcji.

Gwoździem programu był jednak Turniej Sołectw, gdzie Dąbrowa Chotomowska pod dowództwem sołtysa Radomira Czauderny rywalizowała z Chotomowem sołtysa Artura Oleksiaka. Sołectwa sprawdziły się w pięciu konkurencjach, m.in. w przeciąganiu liny, rzucie beretem czy jeździe na rowerze. Lepsi okazali się mieszkańcy Dąbrowy Chotomowskiej.

Podczas wręczania pucharów sołtysom – którego dokonał Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy – zażartowano, że Chotomów wszystkie siły przeznaczył na przygotowanie pysznego cateringu, dlatego później zabrakło ich podczas zmagań sportowych. Ustalono zatem, że w następnym roku za przyrządzenie grochówki będzie odpowiedzialna Dąbrowa Chotomowska.

Piknik zakończył wieczorek taneczny. Mimo że początkowo mieszkańcy nieśmiało wychodzili na „parkiet”, z czasem coraz więcej osób prezentowało swoje umiejętności taneczne.

Jabłonna Dla Mieszkańców