#CzekamyNaWas tam, gdzie dojedziesz koleją!

Wakacje to czas wypoczynku, relaksu i przygód. Podróżujemy, poszukując nowych wrażeń lub odpoczynku. Odkrywamy nowe miejsca, nawiązujemy nowe znajomości, odwiedzamy przyjaciół lub ulubione zakątki. W większości przypadków w tym celu potrzebujemy skorzystać z jednego z wielu środków transportu. Właśnie wtedy z pomocą przychodzi kolej.

Liczne udogodnienia, także dla rodzin z dziećmi oraz osób z ograniczoną możliwością poruszania się, coraz krótsze czasy przejazdu oraz atrakcyjna oferta biletowa i wielokanałowy system sprzedaży biletów to atuty, dzięki którym podróżowanie pociągami staje się przyjemnością.

Dokąd warto pojechać i co zobaczyć?

O tym, że Polska jest pełna interesujących miejsc, oferujących nie tylko wypoczynek, ale i wiele atrakcji turystycznych, nie trzeba nikogo przekonywać. Jak jednak znaleźć te znajdujące się w pobliżu linii kolejowych, do których z łatwością można się dostać, wysiadając na najbliższej stacji czy przystanku? Z pomocą przychodzą Koleje Mazowieckie. Przewoźnik – w ramach akcji #CzekamyNaWas – proponuje szereg atrakcji turystycznych, wskazując stacje i przystanki, na których należy wysiąść, aby możliwie najszybciej do nich dotrzeć.

Projekt łączy regionalnych pasażerskich przewoźników kolejowych realizujących usługi na obszarze województw: mazowieckiego, łódzkiego, małopolskiego, wielkopolskiego i kujawsko–pomorskiego. Po Wspólnym Bilecie Samorządowym, jest kolejnym krokiem w stronę zacieśnienia współpracy pomiędzy przewoźnikami. Zakłada wspólne działania poprawiające jakość pasażerskich przewozów kolejowych w obrębie województw. Kampania będzie trwała do końca 2020 r.

Źródło: Urząd Marszałkowski