Czauderna sołtysem Dąbrowy Chotomowskiej

Mieszkańcy Dąbrowy Chotomowskiej wybrali nowego sołtysa. Został nim Radomir Czauderna. Podczas zebrania wiejskiego powołano również nową Radę Sołecką.

Niedzielne zebranie rozpoczęło się od przemowy ustępującego sołtysa Czesława Derlacza, który w nowej kadencji postanowił wystartować jedynie w wyborach do Rady Sołeckiej.

– Mogę podziękować mieszkańcom za zaufanie, którym darzyli mnie przez tyle lat społecznej służby. To, co mogłem, zrobiłem: zmodernizowane ulice, oświetlenie oraz plac zabaw. Dzisiaj jednak oddaję pałeczkę młodszym kandydatom. Jeżeli pojawią się jakieś potrzeby mieszkańców, oczywiście służę radą – mówił Cz. Derlacz.

Następnie przeprowadzono głosowanie tajne w wyborach na sołtysa. O sprawowanie tej funkcji ubiegało się dwóch kandydatów: Radomir Czauderna i Piotr Trzaskoma. Ostatecznie sołtysem został R. Czauderna, na którego zagłosowało 61 osób. Za drugim kandydatem opowiedziało się 34 mieszkańców.

– Cieszę się, że na zebranie przyszło tyle osób. Bardzo dziękuję za oddane głosy. Swoim działaniem, będę chciał pokazać, że warto było na mnie zagłosować. Chcę, by również osoby, które oddały głosy na mojego konkurenta, nie żałowały, że to ja zostałem sołtysem. Jednocześnie pragnę pogratulować P. Trzaskomie dobrego wyniku, ponieważ było widać, że włożył w to pracę. Mimo młodego wieku, posiada potencjał – przemawiał R. Czauderna.

Nowy sołtys zapewnił, że już po świętach zamierza ustalić termin kolejnego zebrania wiejskiego, podczas którego mieszkańcy przedyskutują, czego najbardziej brakuje w Dąbrowie Chotomowskiej. R. Czauderna zamierza być rzecznikiem mieszkańców i przekazywać bieżące sprawy sołectwa radnym oraz wójtowi. Chce także postawić na integrację mieszkańców.

W trakcie zebranie mieszkańcy wybrali również nową Radę Sołecką. W jej skład weszli Robert Jacek Kostewicz (77 głosów), Cz. Derlacz (70), Maria Charyło-Samul (67), Stanisław Erszman (54) i Grzegorz Oleksiak (46). Z wyborów wycofała się Barbara Adamczewska-Włodkowska, natomiast Paweł Ponto i Roman Truszkowski otrzymali – odpowiednio – 44 i 32 głosy.

Gratulujemy mieszkańcom wysokiej frekwencji podczas zebrania, natomiast sołtysowi i członkom Rady Sołeckiej zwycięstwa w wyborach!

Uwaga! Fotorelacja z zebrania w Dąbrowie Chotomowskiej znajduje się TUTAJ.

Jabłonna dla Mieszkańców