Coraz niebezpieczniej w okolicy Jaśminowej

Brak lewoskrętu z drogi wojewódzkiej na ulicę Jaśminową w Rajszewie doprowadza do kolejnych groźnych sytuacji. Czy na tym nieoznakowanym skrzyżowaniu wkrótce dojdzie do wypadku samochodowego?

– Kiedy będzie zmienione oznakowane ul. Modlińskiej w rejonie ul. Jaśminowej? Tam się robi niebezpiecznie, ponieważ nowa ulica jest otwarta, a w ogóle nie ma oznakowania. Kiedy zostanie zrobiony lewoskręt? – zapytała na ostatniej sesji Rady Gminy Hanna Grzelak, sołtys Rajszewa.

Pani sołtys zauważyła, że kiedy kierowca włącza kierunkowskaz i chce zjechać z drogi wojewódzkiej w lewo w ul. Jaśminową, kolejny kierowca z powodu braku lewoskrętu może nie domyślać się, że ten pierwszy zamierza skręcić w boczną ulicę, tylko chce wyprzedzać auto jadące przed nim. Do takiej sytuacji doszło dzień przed sesją, kiedy dopiero w ostatniej chwili samochód zdążył wyhamować i tylko dzięki temu nie doszło do tragicznego wypadku.

– Na ostatniej Komisji Bezpieczeństwa mieliśmy dyrektora od drogi wojewódzkiej. Jesteśmy umówieni na spotkanie i wtedy będziemy wiedzieli, kiedy zostanie cokolwiek zrobione na skrzyżowaniu z ul. Jaśminową. Myślę, że nastąpi to bardzo szybko, bo pracujemy nad tym. Na pewno nie ma na ten cel pieniędzy, ale spróbujemy rozwiązać ten problem – powiedział Zenon Chojnacki, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Publicznego.

Olga Muniak, radna powiatowa podczas jednego z posiedzeń poinformowała, że jest zawarte porozumienie z marszałkiem województwa, iż jeśli będzie potrzeba, weźmie on wykonanie oznakowania poziomego i pionowego na siebie.

Najpierw jednak musi powstać projekt zmiany organizacji ruchu.

– Wykonanie i wdrożenie organizacji ruchu na skrzyżowaniu z drogą gminną należy do strony inicjującej przebudowę, w tym przypadku do gminy. Nie ma tu znaczenia, że jest to skrzyżowanie z drogą wojewódzką. Z informacji jakie uzyskałam, gmina ma zająć się opracowaniem projektu organizacji ruchu dla tego skrzyżowania. Jakie rozwiązania zaproponuje projektant, nie potrafię powiedzieć – powiedziała Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Jabłonna Dla Mieszkańców