Co radna myśli o mieszkańcach budynków komunalnych?

Czy przy ulicy Piusa XI w Chotomowie powinny zostać zainstalowane kontenery, które mogłyby pełnić rolę mieszkań komunalnych? Według jednej z radnych nie, ponieważ „ludzie będą tam mieszkać nieładnie”.

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Spraw Społecznych radni zastanawiali się nad zwiększeniem liczby lokali komunalnych na terenie gm. Jabłonna. Pojawiła się nawet luźna propozycja montażu kontenerów na gminnej działce przy ul. Piusa XI.

– Kontenery powinny stać gdzieś na uboczu, a nie w samym centrum, bo ul. Piusa jest przy głównej trasie. Ludzie będą tam mieszkać nieładnie – oceniła radna Bogumiła Majewska.

Jeszcze bardziej radykalna była w ocenie mieszkańców, którzy obecnie korzystają z budynków komunalnych.

– Jak to wygląda na Modlińskiej 130? Gdyby tam mieszkali porządni ludzie, byłoby tam zadbane. Nawet przed tym budynkiem te ciuchy wiszą. Tam jest taki bałagan, że dziwię się, że nikt sobie okna nie wstawi czy drzwi nie poprawi – mówiła radna Majewska.

W marcu pisaliśmy o mieszkańcach budynku przy ul. Modlińskiej 130 w Jabłonnie – TUTAJ. Mieszka w nim osiem rodzin, w tym m.in. dzieci, osoby starsze, jak i schorowane. Jeszcze przed wyborami samorządowymi w 2014 roku Jarosław Chodorski obiecywał im, że przeprowadzi ich do innego budynku.

– Mamy obietnice, więc nawet nie możemy wkładać pieniędzy w remonty naszych mieszkań, bo może okaże się, że zaraz wyprowadzimy się… Od wyborów to trwa – mówili nam załamani mieszkańcy.

W obronie mieszkańców, w trakcie posiedzenia komisji, stanął jeden z urzędników.

– Nie chciałbym, żeby państwo uogólniali, że wszystkie nasze mieszkania komunalne to patologia. Bo tak nie jest – urzędnik zwrócił się do radnej Majewskiej.

– Na pewno tak nie jest, ale tak to wygląda. Nie mówimy o patologii, tylko ja mówię o tym, że nic nie robią, nie wstawią okna czy drzwi, tylko gmina musi – odpowiedziała radna.

Podczas dyskusji poinformowano radną, że mieszkańcy z budynku, o którym wspomniała, nie mogą tego zrobić.

– Ale nie wszędzie nie mogą. Na Modlińskiej akurat nie mogą, bo taki budynek, ale gdzie indziej… – przekonywała radna.

Czy jeśli niektórzy mieszkańcy naszej gminy są gorzej sytuowani niż inni, można o nich wypowiadać się w ten sposób?

Jabłonna Dla Mieszkańców