CHOTOMÓW. Zatrzymany za kradzież kabli w rękach mundurowych

Policjanci szybko ustalili dane mężczyzny podejrzanego o kradzież przewodów elektrycznych, do której doszło na terenie budowy dwóch domów w Chotomowie i w firmie budowlanej znajdującej się na terenie Legionowa. Wartość strat oszacowana została łącznie na kwotę 25.000 zł. Mężczyzna za popełnione czyny odpowie w warunkach recydywy.

W ostatnim okresie na terenie powiatu legionowskiego nasiliły się kradzieże przewodów elektrycznych. Policjanci z Jabłonny podjęli zdecydowane kroki w kierunku ustalenia sprawcy. Po kilku dniach na trop złodzieja trafili funkcjonariusze legionowskiej patrolówki, którzy niezwłocznie przekazali uzyskaną wiedzę kryminalnym. Ci natychmiast pojechali pod wskazany adres i zatrzymali 32-latka. W chwili zatrzymania mężczyzna od razu oznajmił, że „nie posiada już tych kabli”.

Zatrzymany był już wielokrotnie notowany za kradzieże. Przyznał się do kradzieży przewodów elektrycznych z budowy dwóch domów jednorodzinnych w Chotomowie, a także z firmy budowlanej znajdującej się na terenie Legionowa. Wartość strat oszacowana została na łączną kwotę 25.000 zł. Mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem w warunkach recydywy.

Źródło: mł. asp. Agata Halicka/mg/KPP Legionowo