Chodorski dba o swoich ludzi. Nagroda dla pani sekretarz

Wójt Chodorski dba o swoich pracowników. Przekonała się o tym obecna sekretarz gminy, która w kwietniu otrzymała nagrodę w wysokości  blisko 7500 złotych. Niestety Joanna Gwadera nie chce przyznać się do dodatkowego wynagrodzenia.

Jak udało się nam dowiedzieć, J. Gwadera otrzymała w kwietniu nagrodę jubileuszową w wysokości ok. 7500 zł. Powód? 25 kwietnia nabyła możliwość uzyskania nagrody w wysokości 100% wynagrodzenia miesięcznego za 25 lat pracy.

Wydawałoby się, że urząd powinien być dumny z tak doświadczonej urzędniczki i z chęcią informować o przyznanej nagrodzie. Niestety jednak temat usiłowano przyciszyć i z racji, że J. Gwadera otrzymała nagrodę  będąc jeszcze zastępcą kierownika Referatu Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, odmawiano nam przedstawienia informacji, powołując się na “dane objęte tajemnicą wynikającą z odrębnych przepisów prawnych”.

Urząd nie chciał odpowiedzieć nawet na pytanie, ilu pracowników gminnych otrzymało nagrody jubileuszowe w kwietniu i jakie środki finansowe przeznaczono na ich wypłacenie.

Poprosiliśmy zatem, żeby po prostu zapytano J. Gwaderę, czy wyraża zgodę na podanie nam jej nazwiska i wysokości nagrody. – Pracownik nie wyraził zgody na udzielenie informacji w przedmiotowym zakresie – otrzymaliśmy odpowiedź.

Oczywiście, zgodnie z prawem nagroda J. Gwaderze należała się. Wątpliwości budzi jednak fakt, dlaczego wójt Jarosław Chodorski doprowadził do tego, że nagroda została wypłacona z pieniędzy mieszkańców gm. Jabłonna, a nie Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, czyli poprzedniego pracodawcy J. Gwadery. Urzędniczka otrzymała bowiem nagrodę parę tygodniu po przyjściu do jabłonowskiego magistratu.

– Wcześniej przez tyle czasu pracowała w urzędzie w Serocku, to nagrodę powinna wziąć właśnie tam. Tajemnicą poliszynela jest, że od razu była szykowana na sekretarza naszej gminy. Skoro tak było, bo już w czerwcu nim została, to wójt nie mógł poczekać z jej zatrudnieniem? Jeśli by tak zrobił, nasza gmina nie musiałaby wydawać tyle pieniędzy na nagrodę – mówi mieszkaniec.

Przypomnijmy, J. Gwadera w krótkim czasie po zwolnieniu poprzedniej sekretarz gminy, zajęła jej stanowisko. Wcześniej, przez kilka tygodni, pełniła funkcje zastępcy kierownika i kierownika Referatu Geodezji i Gospodarkami Nieruchomościami w jabłonowskim urzędzie.

Jabłonna Dla Mieszkańców