Był poszukiwany za kradzież. W jego domu znaleziono także znaczną ilość narkotyków

Kryminalni zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież zabawek, do której doszło pod koniec stycznia w jednym ze sklepów w Legionowie. Cała trójka usłyszała już zarzuty kradzieży. Dodatkowa jeden z mężczyzn odpowie również przed sądem za posiadanie oraz przygotowanie do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Decyzją prokuratora mężczyzna trafił pod dozór policyjny.

Pod koniec stycznia do komendy wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży zabawek z jednego ze sklepów na terenie Legionowa. Jak wynikało z zawiadomienia oraz co potwierdził zapis z monitoringu, kradzieży dokonały trzy osoby. Pokrzywdzony starty oszacował na kwotę ponad 2 000 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z Legionowa. Analiza zapisu z monitoringu, dobre rozpoznanie środowiska przestępczego oraz upór policjantów doprowadziły do zatrzymania całej trójki. Pierwsza, na początku lutego zatrzymana została 26-letnia kobieta. W trzeciej dekadzie marca policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, 27- i 35-latka.

Ponadto w trakcie zatrzymania 27-latka, kryminalni w jego mieszkaniu na terenie Warszawy ujawnili i zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz 57 gramów białego proszku. Badanie narkotesterem potwierdziło, iż jest to mefedron.

Za popełnione przestępstwa cała trójka odpowie przed sądem. 26-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna odpowiedzą za kradzież. 27-latek poza zarzutem kradzieży usłyszał także zarzut posiadanie oraz przygotowanie do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Decyzją prokuratora mężczyzna trafił pod dozór policyjny.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/PŚ/KPP Legionowo