Był kompletne pijany i prowadził auto. Świadkowie odebrali mu kluczyki

Mimo że 39-letni kierowca opla był kompletnie pijany, to nie widział nic złego w prowadzeniu auta w takim stanie. Na szczęście osoby przebywające na stacji benzynowej, na którą podjechał, uniemożliwiły mu dalszą jazdę, zabierając kluczyki.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około północy. – Do zatrzymania kierowcy opla przyczynili się świadkowie, którzy na jednej ze stacji benzynowych w gminie Jabłonna, uniemożliwili 39-latkowi dalszą jazdę odbierając kluczyki. Wezwany na miejsce partol Policji przeprowadził badanie trzeźwości, które wykazało dwa promile alkoholu w organizmie mężczyzny – informuje kom. Justyna Stopińska z KPP w Legionowie.

Niestety pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu, nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości czeka teraz 39-latka odpowiedzialność karna i finansowa.

– Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę w takim stanie, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować policjantów o swoich przypuszczeniach. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie, a nawet życie – mówi kom. Justyna Stopińska.