Budowa łącznika dopiero w 2017 roku

Urząd Gminy nie wybuduje w tym roku łącznika ul. Szarych Szeregów z ul. Zegrzyńską w Jabłonnie. Wójt Chodorski w przygotowanym projekcie budżetu prosi, aby inwestycja mogła zostać wykonana w 2017 roku. – Na dzień dzisiejszy wiemy, że inwestycji w tym roku już nie wykonamy – potwierdza jego zastępca.

Budowa wspomnianego łącznika w 2016 roku była określana mianem priorytetowej inwestycji. Mimo że o jej realizację radny Zenon Chojnacki zabiega już od początku kadencji, w budżecie znajdują się pieniądze na wykonanie, to Urząd Gminy nie wyrobił się z przeprowadzeniem inwestycji w tym roku. Przez najbliższe miesiące kierowcy wyjeżdżający z Bukowca, aby dostać się do Jabłonny, nadal będą musieli przejeżdżać przez Legionowo i nadkładać dodatkowe kilometry.

– Od marca do tej pory jesteśmy na etapie załatwiania, mimo że wszyscy mówiliśmy, że łącznik jest najważniejszy. Nie wiem, co jest powodem, że tak to wygląda, ale jestem zdania, że ta inwestycja powinna być wykonana. Chciałbym, żebyśmy na grudniowej sesji dowiedzieli się, że inwestycja rozpocznie się w lutym, marcu, kwietniu, maju… Pan wyszedł na kłamcę i ja też wyszedłem na kłamcę. Obiecaliśmy przecież, że budowa łącznika będzie w tym roku – radny Chojnacki zwrócił się do wójta podczas niedawnych obrad.

Z racji, że gmina nie wybuduje łącznika w tym roku, zamierza na ten cel zabezpieczyć 700.000 zł w przyszłorocznym budżecie. Może w 2017 roku inwestycja zostanie zrealizowana?

– Na dzień dzisiejszy wiemy, że inwestycji w tym roku już nie wykonamy – mówi wicewójt Marcin Michalski.

– Jak będziemy mieli prawomocne pozwolenie na budowę, niezwłocznie ogłosimy przetarg i będziemy to realizować na wiosnę – dodał wójt Jarosław Chodorski.

W połowie listopada gm. Jabłonna poinformowała, że złożyła w starostwie wniosek o pozwolenie na budowę łącznika. Powiat ma 65 dni na wydanie decyzji. Po jej otrzymaniu, gmina będzie mogła ogłosić przetarg na wykonanie prac budowlanych.

Jabłonna Dla Mieszkańców