Brutalny rozbój na Rajskiej Jabłoni

Policjanci z Jabłonny ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o brutalny atak na pracownika ochrony jednego Osiedla Rajska Jabłoń w Jabłonnie. Wszystko wskazuje na to, że po pobiciu skradziono ochroniarzowi saszetkę z pieniędzmi, dokumentami i telefonem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem na Osiedlu Rajska Jabłoń. Informację o rozboju zgłosił dyżurnemu zmiennik pobitego ochroniarza, który przyszedł do pracy i zastał zakrwawionego kolegę.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policyjny patrol. Funkcjonariusze po ustaleniu rysopisów sprawców, przekazali informacje doświadczonemu dyżurnemu komisariatu i wspólnie, trafnie wytypowali podejrzanych o przestępstwo mężczyzn.

Funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego jabłonowskiego komisariatu po sprawdzeniu terenu między blokami zatrzymali dwóch mężczyzn- 18-letniego Pawła B. oraz 19-letniego Stanisława G. Obaj zatrzymani trafili do legionowskiej komendy. Badanie ich stanu trzeźwości wykazało, że byli po alkoholu. Prawdopodobnie wcześniej zażyli też narkotyki.

63-letni pokrzywdzony ochroniarz  w wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala. Z jego relacji wynikało, że sprawcy uderzali go pięściami po głowie i twarzy, a następnie ukradli mu saszetkę, w której  były pieniądze – prawie 500 zł, dokumenty i telefon komórkowy.

Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego pod nadzorem miejscowej Prokuratury Paweł B. i Stanisław G. usłyszeli zarzuty za dokonanie rozboju. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Mundurowi ustali też, że w rozboju na ochroniarzu brał udział jeszcze jeden mężczyzna, którego dane personalne już ustalili, a jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

Źródło: KPP w Legionowie