Wisła gromi Halinów. Gałązka show!

Wisła Jabłonna zwyciężyła SRT Halinów 6:2. Bohaterem meczu został Łukasz Gałązka, który zdobył trzy gole dla wiślaków.

Młodzi, wybiegani zawodnicy SRT Halinów w pierwszych 15 minutach całkowicie zdominowali gospodarzy, którzy dopiero pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 18. minucie. Worek z bramkami rozwiązał się w 22. minucie, kiedy to potężną bombą zaskoczył bramkarza z Halinowa Łukasz Gałązka. Zawodnik Wisły w tym meczu był nie do zatrzymania. Zdobył jeszcze dwie bramki w drugiej połowie meczu, a mógł nawet i więcej. W pierwszej połowie jego imiennik Łukasz Karczmarczyk wykorzystał kiks obrońcy i Wisła prowadziła dwoma bramkami. Chwila rozluźnienia i goście strzelają kontaktową bramkę. Po przerwie wiślacy od razu dostają rzut karny po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez Karczmarczyka i mecz zaczyna się od nowa. Na szczęście oprócz wspomnianych dwóch bramek Gałązki swoje trafienia dokładają Paweł Madej i Rami Mohamed Mohamed Moussa, dla którego był to debiutancki gol w barwach Wisły. Goście ambitnie dążyli do zmiany wyniku, ale po końcowym gwizdku to Wisła cieszyła się ze zgarnięcia 3 punktów. Brawo panowie!

Przebieg meczu Wisła – SRT Halinów:

13’ Akcja prawą stroną boiska zespołu z Halinowa, dośrodkowanie, piłka mija obrońców Wisły. Dopada do niej gracz gości i z narożnika pola karnego uderza. Piłkę z linii bramkowej wybija Mateusz Mrozowski.

17’ Zawodnika gości uprzedza Piotrek Małyszew, zagrywa do Pawła Madeja, który oddaje ją Piotrkowi, wbiega w pole karne, centra i wybicie przez zawodnika z Halinowa.

18’ Podanie Mateusza Kowalskiego na lewo do Adama Fronczka. Ten przyjmuje piłkę klatką, odwraca się i próbuje przelobować bramkarza. Końcami palców udaje się golkiperowi gości zmienić tor lotu piłki a nieatakowany przez nikogo po chwili łapie ją i uruchamia kolegę na skrzydle.

22′ 1:0 – Łukasz Gałązka (as. Łukasz Karczmarczyk). Po wyrzucie z autu Piotrka Małyszewa głową zagrywa piłkę Łukasz Karczmarczyk pod nogi Łukasza Gałązki. Piekielnie mocny strzał Łukasza Gałązki z okolic 35 m ląduje w lewym dolnym rogu bramki Halinowa.

23’ Uderzenie Łukasza Karczmarczyka z 23 m po podaniu Madeja, pewnie broni bramkarz.

24’ Zagranie Kowalskiego do Madeja, ten lobem do Tomaszka. Za daleko wypuszcza sobie piłkę Tomek i mimo oddania strzału bramkarz broni – twarzą. Kilka chwil na interwencje medyka po zgłoszeniu przez owego zawodnika krótkiej niedyspozycji.

26’ Z lewej strony dośrodkowanie zawodnika gości, ten jest sam na sam i w ostatniej chwili piłkę spod nóg wyłuskuje mu Hubert Koński. Uff, było gorąco.

30’ Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykonywanego przez Michała Banaszka znajduje adresata w postaci Pawła Madeja. Strzał i teraz to obrońca z Halinowa na rzut rożny wybija piłkę z linii bramkowej. Korner wykonuje Adam Fronczek. Centra idealna na głowę Banaszka, ale minimalnie nad bramką.

34’ Akcja gości. Dośrodkowanie z prawej strony wprost na głowę gracza z Halinowa. Strzał i fenomenalnie wyciąga się jak struna Tomasz Kokosiński, parując piłkę na rzut rożny. To powinien być gol dla przyjezdnych!

38′ 2:0 – Łukasz Karczmarczyk (as. Paweł Madej). Po podaniu Pawła Madeja, zawodnik gości kiksuje na czym skrzętnie korzysta Łukasz Karczmarczyk i w starciu sam na sam z bramkarzem posyła piłkę w lewy dolny róg bramki.

40′ 2:1 – SRT Halinów. Goście przeprowadzają akcje lewą stroną boiska. Zagranie w pole karne, piłkę przyjmuje gracz z Halinowa i strzałem w prawy dolny róg zdobywa kontaktową bramkę.

42’ Za faul żółtą kartką zostaje ukarany Hubert Koński.

47′ 2:2 – SRT Halinów. Rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Karczmarczyka. Strzał pod poprzeczkę i mamy remis.

47’ Za dyskusję z arbitrem żółtym kartonikiem zostaje ukarany Łukasz Gałązka.

49’ Po nieprzepisowym zagraniu na Łukaszu Gałązce z rzutu wolnego dośrodkowuje Mateusz Kowalski, gdzie ta spada pod nogi Madeja. Strzał i minimalnie obok lewego słupka.

51′ 3:2 – Łukasz Gałązka (as. Tomasz Tomaszek). Daleki wyrzut z autu Tomka Tomaszka głową w okienko na bramkę zamienia Łukasz Gałązka.

54′ 4:2 – Łukasz Gałązka (bez asysty). Dobitka strzału Pawła Madeja, który oddaje strzał po zagraniu Tomaszka. Bramkarz piąstkuje, ale wprost pod nogi Łukasza, którego strzał w lewy dolny róg wyprowadza zespół na dwubramkowe prowadzenie.

60’ Zmiana, schodzi Mateusz Mrozowski a na boisku melduje się Rami Mohamed Mohamed Moussa.

63’ Wybicie spod własnej bramki przez Tomka Kokosińskiego. Piłka przelatuje dobre 60 m i dociera do Pawła Madeja, który po wygranej walce z obrońcą gości oddaje strzał na bramkę. Niestety bramkarz obronił.

65’ Rzut wolny dla Halinowa. Strzał z ponad 30 m pewnie broni Kokosiński.

66’ W niegroźnej sytuacji piłkę głową do bramkarza podał Gałązka. Zrobił to za lekko i zza jego pleców wybiegł zawodnik przyjezdnych. Stanął oko w oko z Kokosińskim, jednak na szczęście górą w tym pojedynku był golkiper Wisły.

67’ Zmiana w Wiśle – schodzi Adam Fronczek a za niego na boisku melduje się Tomasz Wierzbicki.

70′ 5:2 – Paweł Madej (bez asysty). Zbyt słabe zagranie zawodnika gości. Piłkę przejmuje Madej, zbiega w lewy narożnik, oddaje strzał i w prawy dolny róg bramki.

72’ Kolejny daleki wyrzut z autu autorstwa Tomaszka, strzałem kończy Gałązka. Minimalnie nad bramką.

73’ Przerzut z lewej na prawą stronę. Przełożenie piłki z lewej na prawą nogę przez zawodnika gości. Strzał, broni Tomek.

74’ W miejsce strzelca trzech bramek Łukasza Gałązki wchodzi jego imiennik Łukasz Majewski, dla którego jest to pierwszy mecz w sezonie po długiej absencji spowodowanej urazem doznanym w meczu o Puchar Polski z Reprezentacją Dziennikarzy Warszawa. Witaj ponownie na boisku Łukasz!

75’ Ponowne wybicie Kokosińskiego powoduje wyjście Madeja sam na sam z bramkarzem. Niestety tym razem minimalnie obok lewego słupka.

78’ Rzut rożny. Dośrodkowanie Tomka Wierzbickiego na dłuższy słupek, gdzie bez opieki pozostał Madej. Strzał Pawła nad bramką.

79’ Zmiana w Wiśle – za Piotrka Małyszewa wchodzi Adam Podgórski.

80’ Wolny dla Wisły. Strzał z ponad 40 m Michała Banaszka minimalnie nad bramką.

82’ Żółta kartka dla SRT Halinów.

83’ Potężna bomba Tomasza Tomaszka z ponad 40 m z rzutu wolnego. Piłka uderza w poprzeczkę, plecy bramkarza i po chwili zostaje wybita z pola karnego. Kibice, rezerwowi, trener łapią się za głowę. Gdyby to wpadło – stadiony świata!

83’ Kolejna zmiana w ekipie z Jabłonny – schodzi Tomasz Tomaszek a za niego wchodzi Łukasz Walczak.

84’ Żółta kartka dla SRT Halinów.

85’ Przed szansą Adam Podgórski. Zagranie Walczaka do Kowalskiego, ten na prawo do Ramiego, który zagrywa przed pole karne do Adama. Strzał blokuje zawodnik z Halinowa

88′ 6:2 – Rami Mohamed Mohamed Moussa (as. Mateusz Kowalski). Po szybkim zagraniu z wolnego Mateusza Kowalskiego, szarży i wbiegnięciu w pole karne Rooki, który celnie uderza w lewy dolny róg bramki. Debiutanckie trafienie Ramiego.

88’ Podwójna zmiana w Wiśle – za Łukasza Karczmarczyka wchodzi Maciej Lech a za Tomka Kokosińskiego w bramce melduje się Patryk Żemajtiś.

89’ Rozpoczęcie gości od środka. Podanie, strzał z połowy boiska, łapie Żemajtiś i ku radości ławki rezerwowych zaznacza swój pobyt na boisku.

90’ Ostatnia akcja gości skutecznie przerwana wślizgiem przez Macieja Lecha.Wisła podniosła się po porażce z Mazurem Radzymin. Rozmiar zwycięstwa cieszy, lecz nie przyszedł łatwo. Zawodnicy SRT Halinów pokazali też kawał dobrej piłki, wybieganie, dobre zgranie i mimo wszystko są bardzo wymagającym rywalem. Kolejny mecz w niedzielę, 22 października o 15:00 gdzie ponownie w Jabłonnie będziemy gościć spadkowicza z Ligi Okręgowej – zespół PSS Legion Warszawa.

Wisła Jabłonna – SRT Halinów 6:2 (2:1)

Skład: Tomasz Kokosiński (88′ Patryk Żemajtiś) – Piotr Małyszew (79′ Adam Podgórski), Hubert Koński, Michał Banaszek, Mateusz Mrozowski (60′ Rami Mohamed Mohamed Moussa) – Adam Fronczek (67′ Tomasz Wierzbicki), Mateusz Kowalski (C), Łukasz Gałązka (74′ Łukasz Majewski), Tomasz Tomaszek (83′ Łukasz Walczak) – Łukasz Karczmarczyk (88′ Maciej Lech) – Paweł Madej

Bramki: 1:0 22′ Łukasz Gałązka (as. Łukasz Karczmarczyk) 2:0 38′ Łukasz Karczmarczyk (as. Paweł Madej) 2:1 40′ SRT Halinów 2:2 47′ SRT Halinów – rzut karny 3:2 51′ Łukasz Gałązka (as. Tomasz Tomaszek) 4:2 54′ Łukasz Gałązka (bez asysty) 5:2 70′ Paweł Madej (bez asysty) 6:2 88′ Rami Mohamed Mohamed Moussa (as. Mateusz Kowalski)

Żółte kartki: Wisła – Hubert Koński 42. minuta za faul, Łukasz Gałązka w 47. minucie za dyskusję z arbitrem