Biblioteka znowu pozyskała środki zewnętrzne. Będą nowe książki

Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie otrzymała dofinansowanie w wysokości 13.000 zł. Dotacja ministerialna pozwoli na uzupełnienie księgozbiorów w placówkach w Jabłonnie i Chotomowie.

Zbiory współczesnej biblioteki powinny mieć charakter dynamiczny, dlatego wymagają stałego dopływu nowych pozycji. Czytelnicy zainteresowani są głównie korzystaniem z nowych książek oraz zbiorów specjalnych. By sprostać tym wymaganiom, Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie zarządzana przez panią dyrektor Annę Czachorowską realizuje zadanie sfinansowane ze środków Biblioteki Narodowej Priorytet 1 – „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2016”.

Celem programu, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014 – 2020, jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych, w tym księgozbioru dla dzieci i młodzieży.

W tym roku nasza biblioteka przygotowała projekt, który został rozpatrzony pozytywnie. W jego ramach otrzymała dofinansowanie w wysokości 13.000 zł. Umowa została podpisana w drugiej połowie lipca. Jest to największa kwota z dotychczas uzyskanych przez jabłonowską bibliotekę.

Jabłonna Dla Mieszkańców