Będzie bezpieczniej przy szkole

Po interwencjach naszego portalu oraz radnego Zielińskiego, Urząd Gminy postanowił naprawić błąd, którego nie zauważył podczas ubiegłorocznej przebudowy ul. Szkolnej w Jabłonnie. Teraz uczniowie podążający z parkingu w kierunku podstawówki, nie będą musieli przechodzić przez błoto czy miejsce, gdzie nie ma pasów dla pieszych.

Na początku lutego pisaliśmy, że radny Marek Zieliński zwrócił uwagę na przebudowę ul. Szkolnej w okolicy jabłonowskiej podstawówki, którą wykonano w poprzednim roku. Mimo że inwestycja miała poprawić bezpieczeństwo, to w pewien sposób… pogorszyła je. Mowa o przejściu dla pieszych, które znajduje się tuż przy szkole i prowadzi na pobliski parking. Żeby dostać się do zaparkowanego auta, rodzice i dzieci, muszą przechodzić albo przez zabłocony teren albo drogę, którą raz po raz wjeżdżają i wyjeżdżają samochody.

Radny zauważył, że w tamtym miejscu przydałaby się również kostka, aby komfortowo można było dojść do stojaków na rowery.

– Dzisiaj rano, na zlecenie Urzędu, rozpoczęły się prace polegające na ułożeniu kostki na terenie przylegającym do parkingu przy ul. Szkolnej w Jabłonnie. Nawierzchnia z kostki będzie znajdować się pod stojakami na rowery oraz doprowadzi pieszych do przejścia przez jezdnię – poinformował Urząd Gminy.

Na temat niezbędnej poprawy bezpieczeństwa w okolicy szkoły pisaliśmy TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Urząd Gminy