Atak na pracownika ochrony. 37-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Decyzją sądu, 37-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak zaatakował nożem pracownika ochrony jednego ze sklepów na terenie Legionowa, kiedy ten próbował udaremnić mu kradzież kosmetyków. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa pracownika ochrony. Za to przestępstwo grozi mu nawet dożywocie.

Do zdarzenia doszło w jednej z drogerii w centrum Legionowa. Jak wynika z ustaleń śledczych pracownik ochrony na monitoringu zauważył mężczyznę, który do kieszeni kurtki schował flakony z perfumami, a następnie nie płacąc chciał opuścić placówkę handlową. Kiedy ochroniarz próbował zatrzymać mężczyznę doszło między nimi do szarpaniny, w trakcie której sprawca kradzieży zadał interweniującemu kilka ciosów nożem w okolice brzucha i pleców, co skutkowało ranami na skórze pokrzywdzonego. Na pomoc ochroniarzowi ruszył przypadkowy świadek tego zdarzenia i pomógł w ujęciu napastnika.

Wezwany na miejsce policyjny patrol zatrzymał agresora i zabezpieczył nóź, którym raniony został pracownik sklepu. 37-letni napastnik trafił do policyjnego aresztu. Pracownik ochrony na szczęście nie wymagał hospitalizacji.

Na miejscu zdarzenia swoje czynności wykonała grupa dochodzeniowo-śledcza, która zebrała i zabezpieczyła ślady przestępstwa. Zabrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił legionowskiej prokuraturze na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa.

Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku legionowskich policjantów oraz miejscowego prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 37-latkowi za popełnione przestępstwo grozić może nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/mg/KPP Legionowo