Udany start Klubu Dyskusyjnego w Skierdach

To była inauguracja Klubu Dyskusyjnego „Cztery Alternatywy” w wielkim stylu. Filię GCKiS w Skierdach odwiedził rektor Akademii Vistula prof. Wawrzyniec Konarski. A jak zapowiada Robert Tondera, to dopiero początek!

– Wzruszenie łączy się u mnie również z takim wewnętrznym, radosnym niepokojem. Zawsze, jeżeli rozpoczyna się nowy projekt, to idzie się na głęboką wodę i my tutaj w Skierdach staramy się taką działalność dla państwa prowadzić. Zarówno działalność kulturalną, spotkania ze sztuką, jak i edukacyjną – mówił prowadzący wydarzenie Robert Tondera.

Goszczący w Skierdach w ostatni poniedziałek prof. Wawrzyniec Konarski jest politologiem, komentatorem telewizyjnym, ale również człowiekiem wielkiej kultury. Na spotkanie z mieszkańcami naszej gminy przygotował autorską prognozę polityczną na 2020 rok. Jak można było zauważyć, temat cieszył się sporym zainteresowaniem.

Wśród zgromadzonych można było zauważyć m.in. wójta gm. Jabłonna Jarosława Chodorskiego oraz wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy Artura Pozorka.

Kolejne spotkanie w ramach klubu dyskusyjnego zaplanowano na 18 lutego. Skierdy odwiedzi wówczas wybitny polski gerontolog prof. dr hab. Piotr Błędowski.

Fot. Robert Tondera