Areszt za rozbój na kurierze

Funkcjonariusze z Jabłonny zatrzymali 25-letniego Radosława Ż., który w sierpniu ubiegłego roku najprawdopodobniej w chwili, kiedy odbierał zamówioną paczkę, na klatce schodowej w bloku, zaatakował kuriera i ukradł mu gotówkę w kwocie ponad 2 tysięcy złotych. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na dwa miesiące.

W sierpniu 2017 r. do Komisariatu Policji w Jabłonnie wpłynęło zgłoszenie dotyczące rozboju. Pokrzywdzonym był pracownik firmy kurierskiej, który na klatce schodowej jednego z bloków w Jabłonnie został zaatakował przez osobę odbierającą od niego przesyłkę. Sprawca uderzył ofiarę pięścią w głowę i twarz, a potem ukradł mu pieniądze w kwocie przeszło 2 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci, napastnik napadł na kuriera, kiedy ten wyjął plik pieniędzy, żeby wydać resztę mężczyźnie, który płacił za przesyłkę.

– Funkcjonariusze przez kilka miesięcy dokładnie analizowali wszystkie informacje, dokonywali sprawdzeń i przeprowadzili niezbędne czynności operacyjne. W następnym etapie poszukiwali ustalonego podejrzanego Radosława Ż., mieszkańca powiatu wołomińskiego, który był już w przeszłości notowany przez policję – informuje podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i doprowadzili 25-latka do prokuratury. Tam prokurator przesłuchał podejrzanego, przedstawił mu zarzut rozboju i skierował sprawę do sądu wnioskując o tymczasowy areszt. Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanego na dwa miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Legionowo