Za 50.000 złotych nie kupią samochodu

– Zakup używanego auta jest dużym ryzykiem finansowym i z punktu widzenia budżetu gminy niezasadnym. Wobec powyższego nie wyrażam zgody na zmniejszenie wydatków – stwierdził wójt Chodorski, kiedy podczas sesji poruszono temat zakupu samochodu na potrzeby Urzędu Gminy. Wójt uznał, że 50.000 zł to za mało i prosił o pozostawienie 120.000 zł.

Wraz z nowym rokiem Urząd Gminy planował zakupić nowy samochód osobowo-dostawczy, z którego korzystaliby pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej. Auto służyłoby do ich przewozu oraz sprzętu potrzebnego do wykonywania prac, np. pielęgnacji zieleni czy naprawy chodników. Wójt zaproponował, żeby zarezerwować na ten cel 120.000 zł. Ta propozycja nie spodobała się radnym, którzy uznali, że kwota 50.000 zł będzie wystarczająca.

– Zdjęcie kwoty 70.000 zł z tego zadania skutecznie uniemożliwi przeprowadzenie postępowania przetargowego i zakup auta. Zakup samochodu używanego, co było sugerowane podczas posiedzenia Komisji Budżetowej, jak również Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, jest ekonomicznie nieuzasadniony – mówił wójt Chodorski.

Wójt twierdził, że takie auto może wymagać stałych nakładów finansowych ze względu na ciągłe naprawy, natomiast nowy samochód będzie na gwarancji i jeśli ujawnią się wady fabryczne, zostanie bezpłatnie naprawiony.

Witold Modzelewski, przewodniczący rady zauważył, że są różne formy zakupu samochodu i kwota 50.000 zł z pewnością wystarczy na nabycie auta. Mówił, że można kupić 2- lub 3-letnie auto poleasingowe lub nabyć samochód w ramach leasingu bądź dzierżawy.

Jabłonna Dla Mieszkańców