Andrzej Strzelecki jest chory na raka. Aktor z „Klanu” prosi o pomoc

Andrzej Strzelecki, znany aktor i mieszkaniec gm. Jabłonna choruje na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Jedyną możliwością na pokonanie nowotworu jest podjęcie się specjalistycznego leczenia w Stanach Zjednoczonych, które kosztuje aż 1,5 mln złotych.

Andrzej Strzelecki, polski aktor, reżyser i były rektor Akademii Teatralnej w Warszawie oraz gwiazda serialu „Klan”, w którym od wielu lat wciela się w postać Tadeusza Koziełły-Kozłowskiego, przyznał, że jest chory na nieoperacyjnego raka. Teraz aktor prosi o pomoc i zbiera pieniądze na kosztowne leczenie.

– Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem w życiu szczęście. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37000 $ miesięcznie). W tym momencie zbieram środki na 10 podań leku – istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Być może szczęście nie opuści mnie i tym razem… – napisał Andrzej Strzelecki.

Andrzej Strzelecki potrzebuje 1,5 mln zł na leczenie. Szczegóły akcji znajdziecie na stronie fundacji, natomiast wpłat można dokonywać na subkonto:

Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie
PL73 1600 1462 1893 9704 1000 0068
z dopiskiem: „dla Andrzeja S.” 

fot. serialetvp/Youtube