Akcja „Znicz 2016”: bezpiecznie w powiecie legionowskim

W środę o godz. 22.00 zakończyła się akcja „Znicz 2016”. Policja informuje, że w długi weekend na drogach powiatu legionowskiego było bezpiecznie. Doszło jedynie do 13 kolizji i 1 wypadku.

Policyjna akcja ruszyła już 28 października, tj. w piątek. Działania zaplanowane zostały na 6 dni. Od piątku policjanci wszystkich rodzajów służb, strażnicy miejscy oraz inni funkcjonariusze czuwali na bezpieczeństwem tych, którzy postanowili odwiedzić groby swoich bliskich. Kierowali ruchem w okolicach cmentarzy, wskazywali kierowcom objazdy i wyznaczone miejsca parkingowe.

– Tegoroczny długi weekend można uznać za bezpieczny. Na terenie naszego całego powiatu doszło do 13 kolizji. Niestety zaistniał  1 wypadek drogowy, w którym ranne zostały 3 osoby – informuje KPP w Legionowie.

Do wypadku drogowego doszło w sobotę w Wieliszewie. Kierujący samochodem ciężarowym Renault 35-letni mężczyzna na łuku drogi z nieznanych przyczyn zderzył się z jadącym z naprzeciwka Fiatem. Kierowca Fiata 41-letni  mężczyzna oraz jego dwie pasażerki w wieku 14 i 41 lat zostali zabrani do szpitala. Kierujący Renault był trzeźwy.

Policjanci zatrzymali także 8 nietrzeźwych kierujących – 3 jechało pojazdami mechanicznymi, 5 rowerami. Niechlubny rekordzista miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. Była to 26-letnia mieszkanka powiatu wołomińskiego, którą policjanci zatrzymali w niedzielę przed godz. 2.00 w Nieporęcie.

– W okolicach cmentarzy było bezpiecznie. Nie doszło do zdarzeń kryminalnych i innych incydentów – dodaje KPP w Legionowie.

Jabłonna Dla Mieszkańców