59-latka uratowana przed wychłodzeniem. Zwracajmy uwagę na bezdomnych

Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych, samotnych i nietrzeźwych, dlatego widząc takich ludzi nie bądźmy obojętni. Dzwoniąc pod numer 112 możemy uchronić kogoś od wychłodzenia, a nawet uratować czyjeś życie. Właśnie tak stało się w przypadku kobiety śpiącej na przystanku w Legionowie, którą wczoraj zajęli się policjanci i medycy.

Dyżurny legionowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na jednym z przystanków autobusowych w Legionowie leży kobieta. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres, tam zastali 59-latkę oraz zespół ratownictwa medycznego. Kobieta nie wymagała hospitalizacji. Z uwagi na utrzymujące się niskie temperatury, stan nietrzeźwości kobiety, mundurowi zabrali 59-latkę do jednostki policji celem wytrzeźwienia.

Dzięki sygnałom od mieszkańców, pomoc przyszła na czas. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112, aby policjanci pomogli uchronić zdrowie, bądź życie osób bezdomnych, chorych, nieporadnych lub tych, które nie są w stanie samodzielnie i bezpiecznie dotrzeć do domu.

Źródło: KPP Legionowo/podkom. Justyna Stopińska/ea, fot. pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *