#zostańWdomu, chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich

Zapowiada się słoneczny weekend. Sprzyjać to może pokusie wychodzenia masowo z domów. Mając na względzie dobro i bezpieczeństwo mieszkańców policjanci przypominają, aby bez wyraźnej potrzeby, wynikającej z konieczności zaspokojenia podstawowych potrzeb (niezbędne zakupy, zaopatrzenie w lekarstwa), nie wychodzić z domu. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich i spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Co prawda wyłączają z tego zakazu rodziny, ale i tutaj policjanci apelują o rozsądek i nie narażanie swoich bliskich. Korzystanie z placów zabaw jest zabronione. Są miejscami gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia. Zachowujmy między sobą bezpieczne odległości. Zastanówmy się czy spacer nawet jeśli we dwoje czy z rodziną jest naprawdę niezbędną dla nas sprawą życia codziennego w tak wyjątkowym okresie. Obowiązuje stan epidemii. Najbliższy czas warto po prostu zostać w domu.

Legionowscy policjanci codziennie kontrolują osoby przebywające na kwarantannie domowej, w skali kraju to dziesiątki tysięcy. To czy ta liczba będzie rosła zależy od każdego z nas. To ten moment, żeby jeszcze mocniej wybrzmiało ZOSTAŃ W DOMU! Dzisiaj bezpieczeństwo Polaków zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas!

Osoby, które ewidentnie będą wykazywać rażące lekceważenie prawa i zagrożenia muszą liczyć się z konsekwencjami i ukaraniem grzywną.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska / KGP